Teknoloji sektörü her geçen gün hızla gelişirken şirketlerin de yapılarını yeniden tanımlıyor. Hızla dijitalleşen dünyada sürdürülebilir rekabet avantajı sağlamak için artık hiçbir şirket dijital dönüşüme kayıtsız kalamıyor. Tekno Safari olarak sıklıkla ele aldığımız dijitalleşme alanında markaları ve profesyonelleri bir araya getiren yeni bir platform oluşturuldu.

Türkiye’nin geleceğe yatırım yapan markalarının sayısının artarak küresel iş camialarında daha fazla söz sahibi olmalarını sağlamak misyonu ile kurulan “Gelecek Yatırımcıları” platformu, uluslararası ve ulusal iş insanlarını bir araya getirmeyi hedefliyor.

“Gelecek Yatırımcıları”, geleceğe yatırım başlığı altında şirketlerin sürdürülebilirliği konusunda yapılması gerekenler, siber çağın ritmi ve yenilikleri, adaptasyon, değişim ve dönüşüm süreçlerinin doğru yönetimi konularına odaklanacak.

IFS Türkiye’nin bu iletişim ve etkileşim platformu aracılığı ile gerçekleştirmek istediği temel hedefini IFS Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ergin Öztürk ise şöyle özetliyor; “Bu platform aracılığı ile vizyoner iş insanlarını birleştirirken, dijital çağda sürekli değişen ve adaptasyonu şart olan teknolojilerin şirketleri hem dünya sahnesine hem de geleceğe nasıl taşıyacağı konusunda ilham verebilmek ve bu sayede vizyon genişletmelerine de destek olmak temel amacımız olacak.”

İlk buluşma Kasım ayında İstanbul’da

Gelecek Yatırımcıları Platformu’nun ilk etkinliği olan ‘IFS Gelecek Yatırımcıları Zirvesi’ 27 Kasım 2019 tarihinde Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleşecek. Tüm gün sürecek etkinlikte ulusal ve uluslararası iş camiasından önemli isimlerin konuşmacı olarak yer alacak.

Etkinlikte sürdürülebilir büyüme için uçtan uca dijitalleşmenin önemi, dünyaya açılan Türk şirketlerinin iş stratejileri ve dijital dönüşümde insan faktörü gibi konular tartışılacak. Ayrıca önümüzdeki yıllarda trend olması beklenen teknolojiler ve tüketici eğilimleri de masaya yatırılacak. Platform Türkiye’yi dolaşacak ve etkinliklerine; sektöre ve yerel ihtiyaçlara özel iki ayda bir düzenlenecek çalıştaylar ile devam edecek.