Getpad Uygulamasında Blog Makale Nasıl Yazılır?
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Blog makale yazmayı ve okumayı sevenlerin ilgisini çekecek bir uygulamayla karşınızdayız. Bu içeriğimizde Getpad uygulamasını inceleyerek tüm özelliklerinden bahsettik. İşte ‘Getpad nedir’, ‘Getpad nasıl kullanılır’, ‘Getpad blog yazılarını nasıl okurum’, ‘Getpad uygulamasında blog makale nasıl yazılır’,  ve ‘Getpad durum ve düşünce paylaşma’ sorularının yanıtları…

Duygu ve düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz, bir kitapla ilgili makale yazabileceğiniz, seyahat ettiğiniz yerleri tüm özellikleriyle anlatabileceğiniz ve aklınıza gelen daha pek çok konuda blog yazılar paylaşabileceğiniz Getpad uygulaması, tüm detaylarıyla haberimizde. İşte ‘Getpad nedir’, ‘Getpad nasıl kullanılır’, ‘Getpad blog yazılarını nasıl okurum’, ‘Getpad uygulamasında blog makale nasıl yazılır’ ve ‘Getpad durum ve düşünce paylaşma’ sorularının yanıtları…

Getpad nedir? 

Getpad Nedir? Getpad Nasıl Kullanılır?

Yeni yazarlık üzerine kurulmuş sosyal ağ platformu olan Getpad uygulamasıyla, web sitesi açmadan blog makalelerinizi, düşüncelerinizi paylaşarak başkalarına ulaştırabilirsiniz. Bir profil oluşturarak, seyahat, psikoloji, ilişkiler ve istediğiniz herhangi bir konuyla ilgili blog yazılarınızı yazabilir ve diğer kullanıcıların paylaşımlarını okuyabilirsiniz. Aynı zamanda uygulamayı tamamen ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. 

Getpad nasıl kullanılır? 

Getpad Nedir? Getpad Nasıl Kullanılır?

Peki Getpad nasıl kullanılır? Getpad uygulamasını bir hesap oluşturarak kullanmaya başlıyorsunuz. Fotoğrafta gördüğünüz ‘kayıt ol’ ifadesine dokunuyorsunuz.  

Getpad Nedir? Getpad Nasıl Kullanılır?

E-mail, ad, soyad bilgilerinizi girerek bir şifre belirliyorsunuz ve kullanıcı adınızı yazıyorsunuz. Daha sonra tekrar ‘kayıt ol’ ifadesine dokunuyorsunuz. 

Getpad Nedir? Getpad Nasıl Kullanılır?

Profilinizi kişiselleştirmek isterseniz ‘bir fotoğraf ekle’ ifadesine dokunarak profil fotoğrafınızı hemen ekleyebilirsiniz. ‘Geç’ ifadesine dokunarak bu işlemleri sonra yapmayı tercih edebilirsiniz.  

Getpad Nedir? Getpad Nasıl Kullanılır?

Bu işlemlerin ardından kendiniz hakkında bir bio bilgisi yazabilirsiniz veya ‘geç’ ifadesine dokunarak bu işlemi de sonraya bırakabilirsiniz. Son olarak kaydınızı tamamlıyorsunuz. 

Getpad Nedir? Getpad Nasıl Kullanılır?

Uygulamanın akış sayfasını fotoğraftaki gibi boş göreceksiniz. Çünkü siz yeni bir kullanıcısınız ve akışınızın aktif olması için yazarları takip etmeye başlamanız gerekiyor. 

Getpad Blog Yazılarını Nasıl Okurum? 

Getpad Nedir? Getpad Nasıl Kullanılır?

Yazarlara ve blog yazılarına ulaşmak için altta gördüğünüz ‘ara’ ifadesine dokunuyorsunuz. Böylece keşfet ekranına geliyorsunuz ve karşınıza yazılar, düşünceler, kaçırdıklarım seçenekleri çıkıyor. Bununla birlikte diğer kullanıcıların durumlarına yukarıda kutu içine aldığımız alana dokunarak bakabilirsiniz. Bu özelliği instagramın story özelliğine benzetebilirsiniz. Siz de bir durum paylaşmak isterseniz ‘durum keşfet’ alanından fotoğrafınızın üzerine dokunarak paylaşabilirsiniz. ‘Yazılar’ seçeneğine geldiğinizde psikoloji, haber, seyahat, ilişkiler, eğitim ve daha pek çok konuda blog yazıları göreceksiniz.  

Getpad Nedir? Getpad Nasıl Kullanılır?

Blog yazılarını okumak için kategorilerden herhangi bir konunun üzerine dokunuyorsunuz. Ardından ‘okumaya başla’ ifadesine geliyorsunuz.  

Getpad Nedir? Getpad Nasıl Kullanılır?

Kutu içine aldığımız alandan okuduğunuz blog yazısını sırasıyla beğenebilir, yer imi olarak ekleyebilir, yorum yazabilir ve paylaşabilirsiniz.  

Getpad Uygulamasında Nasıl Blog Makale Yazılır? 

Getpad Nedir? Getpad Nasıl Kullanılır?

Getpad uygulamasında siz de bir blog makale yazmak isterseniz altta okla gösterdiğimiz ‘+’ ifadesine geliyorsunuz. Karşınıza ‘blog makale yazısı yaz’ seçeneği çıkıyor.  

Getpad Nedir? Getpad Nasıl Kullanılır?

Öncelikle blog yazınız için fotoğrafta gördüğünüz alana dokunarak galerinizde hazır bulunan bir fotoğraf ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte kameranızla anlık fotoğraf çekerek kapak belirliyorsunuz.  

Getpad Nedir? Getpad Nasıl Kullanılır?

Daha sonra sırasıyla kategori seçiyorsunuz, yazının konusunu açıklıyorsunuz, okuyuculara isterseniz bir not bırakabiliyorsunuz. Okunma süresini belirliyorsunuz, konunuzla alakalı çeşitli etiketler giriyorsunuz. Bunların dışında konuşarak yazmak isterseniz ‘mikrofon’ ifadesine dokunuyorsunuz. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra sağ üstte gördüğünüz ‘paylaş’ ifadesine dokunuyorsunuz ve blog yazınız paylaşılıyor. Blog makale yazısı yaz seçeneğiyle birlikte düşünce paylaş, durum paylaş, rehber ve kılavuz oluştur seçenekleri de mevcuttu.  

Getpad Durum ve Düşünce Paylaşma 

Getpad Nedir? Getpad Nasıl Kullanılır?

‘Düşünce paylaş’ seçeneğine geldiğinizde düşüncenizi yazıyor, bir fotoğraf ekliyorsunuz ve sağ üstte gördüğünüz ’paylaş’ ifadesine dokunarak paylaşıyorsunuz. ‘Durum paylaş’ seçeneğiyle ise yine galerinizden bir fotoğraf seçiyorsunuz veya anlık fotoğraf çekerek paylaşıyorsunuz. Durum paylaşma özelliğini yazımızda yukarıda instagramın story atma özelliğine benzetmiştik.  

Getpad Nedir? Getpad Nasıl Kullanılır?

Herhangi bir blog yazısını kaydetmek için yer imi olarak ekleyebilirsiniz. Kaydettiğiniz yazıyı ise fotoğrafta gördüğünüz ifadeye dokunarak görebiliyorsunuz.  

Getpad Nedir? Getpad Nasıl Kullanılır?

Getpad uygulamasında sağ altta gördüğünüz ‘surat’ ifadesine dokunduğunuzda ise profilinize geleceksiniz. Profilinizden takipçilerinizi, takip ettiğiniz kişileri, paylaştığınız düşünce, durum sayınızı, yazar puanınızı, yazılarınızı, rehberinizi, taslakta bıraktığınız yazılarınızı görebiliyorsunuz.  

Getpad uygulamasının geçtiğimiz yıl çıkış yapmış olması nedeniyle şimdilik yeterli kullanıcı kitlesini yakalayamadığını söyleyebiliriz. Diğer yandan pek çok konuda ve tek bir noktadan blog yazılarına ulaşma imkanı sağlayan Getpad, blog makale yazmayı sevenler için oldukça güzel bir fırsat. Uygulama ne kadar yeni olursa olsun bir profil oluşturmak ve blog yazılarınızı burada saklamak yeterli kullanıcı kitlesi yakalandığında fayda sağlayacaktır.  

Getpad uygulamasını Play Store‘dan indirebilirsiniz. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir: 

WhatsApp, Yanlış Haberlerin Yayılmasını Engellemek için ‘Mesajı İlet’ Özelliğini Sınırlıyor

E3 2021’de Tanıtılan ve Game Pass’e Gelecek Oyunlar Açıklandı!

Dell PC Ailesinin Yeni Ürünleri Türkiye’de Satışa Sunuluyor

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz