Nokia C2

Nokia, HMD Global tarafından satın alındıktan sonra hızlı bir şekilde telefon pazarına geri dönüş yapmaya ve adından söz ettirmeye başladı. Tanıtacağı Amiral gemisi ve üst seviye cihazlar ile merak konusu olan Nokia, yeni giriş seviyesi cep telefonu Nokia C2 ‘yi tanıttı.

Eski zamanların en efsane telefon markalarından biri olan Nokia, zamana ayak uydurmayınca unutulmaya başlanmıştı. HMD Global tarafından satın alındıktan sonra akıllı telefon pazarına hızlı bir şekilde dönüş yapmayı amaçlayan Nokia’nın tanıtacağı üst sınıf cep telefonları merak konusu olmuş durumda. Her türlü telefon sınıfına üretim yapmayı amaçlayan Nokia, şimdi de giriş seviyesi Nokia C2 modelini tanıttı. 

Nokia C2 Teknik özellikler 

Nokia C2 teknik özellikler

Donanım özelliklerinin yanı sıra Nokia C2, Android Go ile birlikte geliyor. Bu sayede düşük donanım özelliklerine rağmen, kullanıcılara fena olmayan bir kullanım sunabiliyor. Android 9 Pia Go sürümü ile kutusundan çıkacak olan cihaz 4 çekirdekli 1.4 GHz hızına çıkabilen bir işlemci kullanıyor. Bu işlemciye ise 1 GB’lık bellek eşlik ediyor. 16 GB’lık bir depolama alanına sahip olan Nokia C2, aynı zamanda 64 GB’a kadar hafıza kartı desteğine sahip. Yani bu cep telefonuyla temel telefon işlemlerini gerçekleştirmenin çok fazla ötesine geçemeyiz.  

5.7 inçlik bir ekrana sahip olan telefon, HD çözünürlüğünde ve IPS teknolojisini kullanıyor. Yüzde 71.65 ekran – gövde oranına sahip olan telefonunun, giriş seviye için fena sayılmayan bir çerçeve kalınlığı bulunuyor.  

Arka tarafında 5 MP’lik f/2.2 değerine sahip olan tek bir kamera bulunuyor. Ayrıca bu kameraya bir led flaş eşlik ediyor. Aynı şekilde ön tarafında da 5 MP’lik bir kamera ve bir led flaş bulunuyor. Bu kadar düşük özelliklerinin yanı sıra bir ön led flaşa sahip olması güzel bir şey.  

2800 mAh’lik bir bataryaya sahip olan modelin 5W şarj desteği var. Oldukça düşük olan donanım özellikleri ile birlikte bu bataryanın çok rahat bir şekilde günü çıkartacağını düşünebiliriz. Bağlantı noktasında ise microUSB kullanıyor. Ayrıca beklendiği gibi 3.5 mm kulaklık girişine sahip. Renk seçenekleri olarak siyah ve mavi seçenekleri bulunuyor. 

Nokia C2 modeli için resmi bir fiyat açıklamasında bulunulmadı. Ama cihazın 100 dolardan ucuz olmasını bekleyebiliriz.  

Samsung Galaxy A71 Ön İnceleme

Motorola, giriş seviyesi cep telefonu Moto E6s ‘i tanıttı