bitaksi-mastercard-bitaksipos-teknosafari

BiTaksi, Mastercard işbirliği ile BiTaksiPOS özelliğini yayınladı. Yeni özellik ile birlikte akıllı telefonlar POS cihazına dönüşüyor.

Türkiye’de taksi yolculuklarını kolaylaştıran BiTaksi, ödeme teknolojileri markası Mastercard işbirliği ile BiTaksiPOS çözümünü yayınladı. Artık yoldan binilen ya da duraktan çağrılan tüm yolculuklarda, BiTaksiPOS sayesinde, güvenli ve temassız ödeme alınabilecek. Üstelik bunun için herhangi bir POS cihazı bağımlılığı bulunmayacak.

BiTaksi CEO’su Kaan Sancaklı konu hakkında, “Sektörün lider uygulaması olarak aylık milyonlarca yolculuğumuza ek, yeni ürünümüz BiTaksiPOS ile de alternatif bir ödeme çözümü sunuyoruz. BiTaksiPOS ile NFC teknolojisi sayesinde artık yolcular taksiye ister yoldan isterlerse duraktan binsinler Mastercard altyapısı ve güvencesiyle BiTaksiPOS’la anında ödeme yapabiliyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

BiTaksiPOS ile ödeme işlemi, yolcunun temassız ödeme özelliğine sahip kredi ya da banka kartını sürücünün telefonuna yaklaştırması ile gerçekleşiyor. BiTaksiPOS özelliğini kullanabilen tüm akıllı telefonlar, standart bir POS cihazı gibi çalışabilecek.

BiTaksiPOS-teknosafari

Mastercard Kıdemli Başka Yardımcısı Onur Kurşun ise “Pandemiyle birlikte her alanda temassız işlemlere yönelik talebin arttığı bir dönem yaşıyoruz. Bu talebi ve yakın gelecekte oluşabilecek tüketici ihtiyaçlarını da gözeterek ticari işletmeleri ve bankalar arasında köprü görevi görecek yeni bir platform kurduk. Bu platformun ilk projesi olarak, hijyen ve hızlı ödemenin en fazla önem arz ettiği ulaşım sektöründe, BiTaksi ile yeni bir iş birliğine imza attık. Tap-on-Phone çözümümüzü BiTaksi uygulamasına entegre ederek dünyada ilk defa işyeri uygulaması üzerinden temassız kartlarla ödeme alınmasına imkân sağlıyoruz. Mastercard’ın yeni platformu, sürücülerin NFC özellikli android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarını Mastercard altyapısı ile BiTaksiPOS’a çeviriyor ve kısa sürede ödeme işleminin tamamlanmasına olanak veriyor. Platforma ticari partner olarak ilk dahil olan BiTaksi’yken, platforma ilk katılan banka da DenizBank oldu.  Yoğun şehir hayatını göz önünde bulundurarak şehir içi mobilitenin gelişimi konusunda toplu taşımadan otopark ödemelerine kadar pek çok alanda yenilikçi ürünler tasarlıyoruz. Nakdin kullanım alanlarını azaltarak hızlı ve güvenilir ödeme yöntemleri geliştirmek için yeni kurum iş birliklerimizi sürdürecek ve etki alanımızı daha da genişleteceğiz” şeklinde konuştu.

BiTaksiPOS ile sürücülere sağlanan bir diğer avantaj ise, kazançların hızlı bir şekilde hesaba yatırılıyor olması. BiTaksi ile birlikte gelen sistem, klasik POS makinelerinde olduğu gibi vadeli bir şekilde kazancı bekletmiyor, günde 2 defa kazancın hesaba yatırılmasını sağlıyor. Ayrıca BiTaksiPOS, sektördeki en düşük komisyon oranları ile avantajlı ödeme imkanı vadediyor.

Bunların yanında yolcular, isterlerse ödeme sonrası sürücü uygulamasının ekranında çıkan QR kodu okutarak bilgi fişine ulaşabiliyor.

İlginizi Çekebilir:

BiTaksi, 8 Yılda 48 Milyon Yolculuğa Ev Sahipliği Yaptı! 

BiTaksi, Taksi Sürücülerine ve Kullanıcılarına Nisan Ayında 5 Milyon Liralık Destek Vereceğini Açıkladı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz