Moto E6s

Akıllı telefon pazarında farklı tasarımları ile dikkatleri üzerine toplayan Motorola, yeni giriş sevisi cep telefonu Moto E6s ‘i tanıttı. 

Motorola son dönemde dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir marka. Motorola, dikey katlanabilen Razr modeli ile hem satış anlamında hem de ilgi çekme noktasında istediğinden fazlasını bulmuştu. 1500 dolar gibi son derece yüksek bir fiyata satılan Razr, ön siparişe çıktığı ilk gün tüketilmişti. Bu olaylar sonrası yüzü fazlasıyla gülen Motorola, yeni giriş seviyesi cep telefonu Moto E6s ‘in teknik özelliklerini açıkladı.  

Motorola Moto E6s teknik özellikler 

Motorola Moto E6s teknik özellikler 

 

Giriş seviyesi özelliklerinin yanı şık bir tasarıma sahip olan Motorola Moto E6s’in arka tarafında iki kameralı bir sistem bulunuyor. Arka tarafında bulunan ana kameramız 13 MP büyüklüğünde ve f değeri 2.0. Bu kameramıza 2 MP’lik alan derinliği efekti ve portre fotoğraflar için yardımcı olan bir kamera eşlik ediyor. Damla çentik formunda bulunan ön kamerası ise 8 MP büyüklüğünde.  

Giriş seviyesi olan Moto E6s’in 6.1 inçlik HD+ çözünürlüğünde bir ekranı bulunuyor. Ayrıca %80 ekran – gövde oranına sahip. Giriş sınıfı bir cep telefonu için son derece yeterli olan bu ekran IPS teknolojisini kullanıyor. Bu sayede yüksek görüş açısına sahip.  

Moto E6s, işlemci noktasında MediaTek Helio P22 işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci 12 nm teknolojisi ile üretilmiş 8 çekirdekli bir işlemci. Her bir çekirdeği 2.0 GHz frekans hızına çıkabiliyor. Bu işlemciye ek olarak telefonda 2 GB ve 4 GB bellek seçenekleri bulunuyor. 2 GB bellek seçeneği ile birlikte 32 GB depolama alanı sunan cep telefonu, 4 GB belleği olan modeli ile de 64 GB depolama alanı sunuyor. Aynı zamanda telefonun arka tarafında bulunan bir parmak izi sensörü var.  

3000 mAh’lik oldukça yeterli bir bataryaya sahip olan modelin aynı zamanda 10W şarj özelliği bulunuyor. Telefonun ağırlığı ise toplamda 149 gram. Kalınlığı ise 8.6 mm. Moto E6s’nın renk geçişlerine sahip bir arka kapak tasarımına var. Tavuskuşu Mavisi’ ve ‘Gün Doğumu Kırmızısı’ adı verilen renk seçeneklerine ek olarak siyah renk seçeneği de bulunuyor.   

Motorola, yeni giriş sevisi cep telefonu için her hangi bir fiyat ya da çıkış tarihi açıklamasında bulunmadı. 

Samsung Galaxy A71 Ön İnceleme

Elektrikli otomobil Apex AP-0 Concept tanıtıldı. 650 beygirlik motoru ile dikkat çekiyor.