Pandemi koşulları sebebi ile üretimin yavaşlaması ve küresel çip krizinin üzerine kur hareketleri ile her şeyin fiyatı hızla yükseliyor. Global Mcdodo, Türkiye’de bulunan kullanıcıları desteklemek adına ‘Sabit Fiyat Desteği’ sunuyor.

Dünya geneli mobil aksesuar üreticilerinden biri olan Mcdodo, Türkiye operasyonlarına destek amacıyla, Çin bankalarından uygun oranlarla 1 milyon dolarlık yeni kredi paketi oluşturdu. Türkiye’de hızla büyüyen satışlar ile birlikte Mcdodo, ‘Sabit Fiyat Desteği’ sunuyor.

Mcdodo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Uçurum, “Biz Mcdodo olarak 2022’ye kadar sürmesi beklenen çip krizi ve yükselen dolar karşısında söz verdiğimiz sabit fiyat garantisinin arkasındayız. Bunu da global Mcdodo’dan aldığımız 1 milyon dolar kredi finansman desteği sayesinde yapabiliyoruz. Mcdodo Türkiye olarak ürünlerimize 2021 sonuna kadar zam yapmayacağız” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Mcdodo Global’in oluşturduğu 1 milyon dolar açık hesap kredi limiti ile birçok ürüne daha hızlı ulaşmanın yanı sıra, finansman maliyetleri düştüğü için fiyatlar da sabit oranda tutulabilecek.

mcdodo-mehmet-ucurum-teknosafari

Hem küresel krizin hem de Türkiye’deki dolar kurunun fiyatları 2 yıl boyunca artıracağını hatırlatan Uçurum, “Elektronikte sıkıntılar devam edecek gibi görünüyor.  Apple, Samsung, Nintendo gibi devlerin ‘üretimim etkilenecek’ açıklamaları, fiyatlarda tüketiciyi etkileyecek artışlar olacağına işaret ediyor. Türkiye’de kur farkı da eklenince bu oran daha da artacaktır. Mcdodo olarak tüketicilerin bu fiyat artışından etkilenmemesi için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

Türkiye’de mobil aksesuar pazarı, yeni akıllı telefon modeli sayısının hızla artması ile birlikte her geçen gün büyüyor. Salgının da etkisiyle Türkiye’de mobil aksesuar pazarı, 10 milyar TL büyüklüğe ve 25 milyon adetlik satışa ulaştı. COVID-19 salgını ile başlayan sokağa çıkma kısıtlamaları, evde geçirilen zamanı artırdı. Mcdodo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Uçurum, evde kalanların mobil cihazlara yönelmesi ve oyuncu kablolarına, kablosuz şarjlara, Type-C bağlantısı, hızlı şarj adaptörlerine ve powerbanklere yönelttiğini belirtti.

İlginizi Çekebilir:

Mcdodo, Tüm Apple Cihazlarını Aynı Anda Şarj Edebilen Ünite Geliştirdi

Mcdodo ‘dan 4 Gramlık 25 Saat Kullanım Ömrü Sunan Kablosuz Kulaklık!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz