pubg-14-1-guncelleme-notlari-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Popüler battle royale oyunu PUBG: Battlegrounds, oynaması ücretsiz olması ile birlikte tekrar büyümeye başladı.

12 Ocak 2022’de ücretsiz oynanmaya (free-to-play) geçişi sırasında Steam’de en üst sıradaki oyun olduğunu açıkladı. Toplam 690,000’den fazla aktif oyuncunun Battlegrounds’a giriş yapmasıyla bu dönüm noktasına ulaşıldı. Son dönem gerçekleşen free-to-play’e geçiş, dünya çapında popüler olan battle royale oyununu her zamankinden daha erişilebilir kılmakla kalmadı, aynı zamanda oyunun 2017’de ilk piyasaya sürüldüğü zamana benzer büyüme oranlarını da ortaya koydu.

pubg-havan-topu-teknosafari

Oyunun F2P’ye geçişini takip eden haftada yeni oyuncu oranları, 2017’deki oyuncu büyüme oranını geride bırakarak %486’lık bir artış gördü. Ayrıca Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS), Güneydoğu Asya ve Güney Amerika gibi belli bölgelerde yeni kullanıcı büyümesi daha yüksek bir oranda (%537) arttı. Bununla beraber F2P’den önceki haftaya kıyaslandığında, oyunun ortalama oynama süresinde önemli artışlar görüldü, PC ve konsollardaki ortalama oyun süresi haftadan haftaya %100 artarken PlayStation oyuncularının oynama süresinde %400 artış kaydedildi.

Oyuncular, Temel Antrenman Modu, Yapay Zeka Antrenman Maçları ve lobi eğitimlerini içeren yeni eğitimlere yöneldiler ve bu, elde edilen verilere göre bu geçiş sırasında en çok oynanan içerik haline geldi. Bu eğitimler, yeni oyuncuları etkin bir şekilde oyuna dahil etmek ve bir süredir uzakta olan eski oyuncuları tekrardan karşılamak için tasarlanmıştır. Ayrıca yakın zamanda piyasaya sürülen Taego savaş alanı ve oyuncuların favorisi Erangel savaş alanı, 12 Ocak’tan bu yana en çok oynanan haritalar oldu.

İlginizi Çekebilir:

Tüm Tesla modelleri Türkiye’ye geliyor

Battlefield 2042 tamamen ücretsiz hale gelebilir

WhatsApp sohbetleri, Android iOS arası aktarılabilecek

Temassız ödeme günlük işlem limiti yükseltildi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz