Google, iPhone ve iPad için Google Drive ‘a Face ID ve Touch ID özellikleri ekledi. Dosya depolama ve senkronizasyon hizmeti Google Drive’a eklenen yeni özelliklerle kullanıcılar platformda çok daha güvenli bir deneyim yaşayacak.

Teknoloji üreticisi Google, iOS ve iPadOS’ta Drive hizmeti için yeni bir Gizlilik Ekranı özelliğini kullanıcı beğenisine sundu. Google Drive’a eklenen yeni özellik sayesinde artık uygulamanın açılması için Face ID veya Touch ID kimlik doğrulaması yapılması gerekiyor. Kullanıcı gizliliği ve güvenliğinin öneminin artması sebebiyle, Google Drive’a eklenen yeni özellik kullanıcıları memnun edeceğe benziyor. Drive’a eklenen yenilikle birlikte artık önemli belgeler ve kişisel dosyalar çok daha fazla koruma altında olacak.

Google Drive’a eklenen yeni güncellemede, kullanıcılar başka bir uygulamanın açıldığı anda Gizlilik Ekranı’nı etkinleştirebiliyor. Kullanıcılar Drive uygulamasına geçtiğinde ise Face ID ve Touch ID ekranı açılıyor. Ancak elbette ki eklenen yeni güvenlik önleminin tam anlamıyla koruma sağlamadığını da belirtmek gerek. Google, etkinleştirilen ayarlar ekranında bazı Siri işlevlerini, Dosyalar uygulamasıyla paylaşılan dosyaları, Fotoğraflar uygulamasıyla paylaşılan fotoğrafları ve diğer sistem işlevlerini koruyamacağı konusunda kullanıcıları bilgilendiriyor. 

Güvenlik için Google Drive ’a Face ID ve Touch ID geldi

Teknoloji devi Google, aslında söz konusu özelliği geçen ay tanıtmıştı. Ancak yeni özelliğin daha geniş kapsamlı olarak kullanıma sunulduğu belli oldu. Şirket birkaç sene önce de, Google Drive uygulamasına şifre koruması denemeleri gerçekleştirmişti. Aradan geçen süre zarfında pek çok kullanıcının neredeyse her gün kullandığı Google Drive’a standart bir PIN koduna ek olarak yeni bir güvenlik önleminin eklenmesi memnun edici bir haber oldu. 

Google’ın yeni güncellemeyle Drive uygulamasına eklediği Face ID ve Touch ID özelliği sayesinde hassas ve kişisel dosyalar, kullanıcıların gizliliğine ve güvenliğine daha fazla yardımcı olacak. Google Drive’a gelen güncelleme aynı zamanda hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmelerini de içeriyor. Yeni gelen güncelleme sayesinde bulut depolama hizmetinde kişisel dosyaların çok daha fazla güvende olacağını dile getirebiliriz. 

İlginizi Çekebilir:

Google Play Store, Önceden İşaretlenen Uygulamalar İçin Otomatik İndirme Özelliği Getirebilir 

UFO GÖRÜNTÜLERİ, GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA SAVAŞLARI, EVDE DELİRMEMENİN YOLLARI – DigiToll #13

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz