Pazar, Ekim 24, 2021
Ana SayfaDijitalGoogle Earth, Dünya'nın En Büyük Videosunu Oluşturan ‘Timelapse’ Modunu Kullanıma Sundu 

Google Earth, Dünya’nın En Büyük Videosunu Oluşturan ‘Timelapse’ Modunu Kullanıma Sundu 

Google Earth, Dünya’nın en büyük videosunu oluşturan ‘Timelapsemodunu kullanıma sunduğunu duyurdu. Platforma entegre edilen yeni özelliğin, 1985 yılından bu yana toplanan 24 milyon uydu görüntüsünü bir araya getirerek belli bir bölgenin yıllar içerisinde nasıl bir değişim yaşadığını gözler önüne serdiği ifade edildi.  

ABD merkezli teknoloji şirketi Google, ‘Earth’ platformu için yayınladığı yeni bir güncelleme ile Dünya’nın en büyük videosunu oluşturan ‘Timelapsemodunu kullanıma sunduğunu duyurdu. Güncellemeyle gelen yeni özelliğin, 1985 yılından bu yana toplanan 24 milyon uydu görüntüsünü bir araya getirdiği ve belli bir lokasyonun bu süre içerisinden nasıl değiştiğini gözler önüne serdiği ifade edildi. Bu sayede; kullanıcıların artık, yaklaşık 37 yıllık değişimini görmek istedikleri bir bölgenin yaşadığı dönüşümü ‘Google Earth’ üzerinden detaylı bir biçimde inceleyebilecekleri kaydedildi.  

Aktarılan detaylara göre; ‘Google Earth’e entegre edilen ‘Timelapse’ özelliği, 1985 yılından bu yana toplanan 24 milyon adet uydu görüntüsünü kullanarak benzersiz videolar oluşturabiliyor. Kullanıcılar, bu videolarda herhangi bir bölgede yakınlaştırma yapabiliyor. Bu sayede, yaşanan olayların bölgeyi nasıl etkilediği de ayrıntılı bir biçimde görülebiliyor. Fakat videolarda ‘Timelapse’ hızı, henüz ayarlanamıyor.  

Google, ‘Timelapse’ modu ile ilgili YouTube’a 800 adet 4K video yükledi

Google Timelapse Modu

Google ayrıca, Timelapse’ modu ile gezegenin en büyük videosunun oluşturulduğuna işaret ediyor. Şirketin, özelliğe ilişkin olarak YouTube’a 4K çözünürlükte yaklaşık 800 adet video yüklediği belirtiliyor. Söz konusu videolar, kullanıcılara mod ile ilgili birçok fikir veriyor. Kullanıcılar, güncel olarak ‘Timelapsemoduna platformun hem mobil uygulama sürümünden hem de web sürümünden erişim sağlayabiliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Google Earth kullanıcılara kendi hikayelerini oluşturma imkanı sunacak

Bir el arabası ve 99 tane ikinci el telefon: Google Haritalar’ı hack’lemek işte bu kadar kolay!

EMITT Turizm Fuarı’nda VR teknolojisiyle Mona Lisa sergilenecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR