Cuma, Eylül 24, 2021
Ana SayfaTeknolojiAmazfit, Askeri Standartlarda Dayanıklılığa Sahip ‘T-Rex Pro’ İsimli Akıllı Saat Modelini Satışa...

Amazfit, Askeri Standartlarda Dayanıklılığa Sahip ‘T-Rex Pro’ İsimli Akıllı Saat Modelini Satışa Sundu! 

Çin merkezli giyilebilir teknolojiler şirketi Amazfit, askeri standartlarda dayanıklılığa sahip ‘T-Rex Pro’ isimli akıllı saat modelini satışa sunduğunu duyurdu. 18 güne varan pil ömrü vadeden cihazın, askeri nitelikte 15 ayrı dayanıklılık testini başarıyla geride bırakarak zorlu koşullarda güvenilirliğini ve sağlamlığını kanıtladığı ifade edildi. Cihazın, güncel olarak yetkili satıcılarda bin 699 liralık bir fiyat etiketiyle satışa sunulduğunun da altı çizildi.  

Çin merkezli giyilebilir teknolojiler şirketi Amazfit, askeri standartlarda dayanıklılığa sahip ‘T-Rex Pro’ isimli akıllı saat modelini satışa sunduğunu duyurdu. 18 güne varan pil ömrü vadeden cihazın, askeri nitelikte 15 ayrı dayanıklılık testini başarıyla geride bırakarak zorlu koşullarda güvenilirliğini ve sağlamlığını kanıtladığı ifade edildi. Ürünün, yetkili satıcılardan bin 699 liralık bir fiyat etiketiyle alınabileceğinin de altı çizildi. Aktarılan detaylara göre; saatin kapsamlı sağlık ve zindelik takip işlevleri, macera dolu aktiviteler için bir dizi açık hava sporu modunu destekliyor ve kullanıcıları konfor alanının dışına çıkmaya teşvik ediyor.  

Amazfit T-Rex Pro’nun kökleri, ‘CES 2020’de tanıtılan ödüllü ‘Amazfit T-Rex’e uzanıyor. Kendinden önceki modelin başarısından ilham alan Amazfit, bu yeni modele bir dizi heyecan verici yenilik eklediğine işaret ediyor. Eskisinden daha dayanıklı hale gelen ‘Amazfit T-Rex Pro’; artık 10 ATM su geçirmezliğe, kan oksijen doygunluğu ölçümüne, dörtlü küresel navigasyon uydu sistemine, barometrik altimetreye ve 100’den fazla spor moduna sahip olma niteliği taşıyor. Amazfit T-Rex Pro ile kullanıcılar; ihtiyaçları olan tüm bilgilere 1.3 inçlik, daima açık AMOLED ekrandan ulaşabiliyor. Açılı tasarıma sahip sağlam metal püskürtmeli dış çerçeve, saatin hafif ve dayanıklı olmasını da sağlıyor. 

Desteklenen dörtlü küresel navigasyon uydu sistemi sayesinde Amazfit T-Rex Pro ayrıca, karmaşık rotalarda dahi kullanıcıların konumunu bulabilmesine yardımcı oluyor. Kullanıcılar, aktif yaşam faaliyetleri sırasında vücutlarının ne ölçüde tepki verdiğini görmek için kan-oksijen doygunluklarını da ölçebiliyor. 10 ATM su basıncına karşı koyabilen ‘Amazfit T-Rex Pro’, 18 güne varan bir pil ömrü vadediyor. 

Amazfit T-Rex Pro, uyku kalitesi izleme özelliği ile sağlıklı bir uyku deneyimi vadediyor

Amazfit T-Rex Pro

Diğer yandan; 100’ün üzerinde farklı spor modu ve Firstbeat algoritması, maksimum oksijen alımı, egzersiz sonrası toparlanma süresi ve egzersiz yükü gibi özel verileri değerlendirerek kullanıcıların egzersiz anlayışını yeni bir düzeye taşımayı hedefliyor. Bunun yanı sıra; ExerSense algoritması, sekiz spor modunu otomatik olarak tanıyor ve ilgili tüm verileri kaydediyor. Amazfit T-Rex Pro hava durumu izleyicisi ise gün doğumu ve gün batımı monitörü ve mevcut ay evresi ekranıyla, doğaya dair pek çok verinin görüntülenebilmesini sağlıyor.  

Amazfit T-Rex Pro’nun ayrıca, ‘BioTracker 2 PPG Biyoizleme Optik Sensörü’ ile donatıldığı ifade ediliyor. Bu sensör, günün 24 saati hassas bir şekilde kalp atış hızını izliyor ve kalp atış hızı anormal düzeyde yükselirse uyarı veriyor. Cihaz, tescilli ‘Kişisel Aktivite İstihbaratı (PAI)’ sağlık değerlendirme sistemi aracılığıyla kişiselleştirilmiş değerlendirmeler de sunuyor. PAI algoritması; antrenmanlardan, kalp atış hızından ve izlenen diğer verilerden toplanan tüm verileri alarak benzersiz sağlık değerlendirme puanını gösteren sayısal bir değerle ifade ediyor. ‘Amazfit SomnusCare’ uyku kalitesi izleme özelliği ise hafif, derin ve REM gibi farklı uyku aşamalarını tanıyor, gündüz uykularını tespit ediyor ve uyku sırasında yaşanacak olası solunum sorunlarını takibe alıyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Kandaki Oksijen Oranı Ölçümü Yapan Amazfit Band 5 Türkiye’de Satışa Çıktı

Amazfit’in Çatı Şirketi Huami, Adını ‘Zepp Health’ Olarak Değiştirdiğini Duyurdu! 

Akıllı Uyku Kulaklığı Amazfit ZenBuds Türkiye’de Satışa Çıktı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR