Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Google, Fotoğraflar uygulamasına kullanıcıları memnun edecek yeni bir özellik ekliyor. Google’ın Fotoğraflar ’a ekleyeceği yeni özellik sayesinde Android ekosisteminde bulunan akıllı telefon kullanıcıları kolaj hazırlama ve benzeri uygulamalarına ihtiyaç duymayacak. Çünkü Fotoğraflar uygulamasına kolaj desteği ekleniyor.

Google Fotoğraflar uygulaması ile kullanıcılarına fotoğraflarını depolaması ve düzenlemesi için hizmet veriyor. Şirket uygulamaya yeni özellikler ekleyerek kullanım deneyimini artırmaya yönelik çalışmalar da gerçekleştiriyor. İşte Google bu bağlamda Fotoğraflar uygulamasına kolaj desteğini de ekledi. 

Özellikle geçen yıllarda artan kolaj hazırlama sebebiyle, pek çok geliştirici kolaj uygulamaları geliştirmiş ve bu uygulamalar sık sık kullanılmıştı. Değişen trendler nedeniyle kolaj fotoğraflar eskiye nazaran daha az kullanılsa da, hala önemli bir kesim tarafından seviliyor. Google’da Fotoğraflar uygulamasına eklediği kolaj desteği sayesinde kullanıcılarına yardımcı olmak istiyor. 

Kullanıcılar fotoğraf ve videolarını birleştirmek için uygulama mağazalarından gerekli uygulamayı bulup cihazların indirerek diledikleri görüntüleri elde edebiliyordu. Google’ın eklediği yeni özellik sayesinde kolaj yapmak isteyen kullanıcılar uygulama indirmeye gerek duymadan Fotoğraflar uygulamasından fotoğraflarını birleştirebilecek.

Google Fotoğraflar ‘a eklenen kolaj özelliği kolayca kullanılacak

Google, Fotoğraflar uygulamasına kolaj desteği ekleyeceği haberini geçen haftalarda Twitter’dan yaptığı bir açıklama ile duyurmuştu. Google Photos’un hesabından paylaşılan tweet’te:  “Bu hafta anılarınızı hem eğlenceli hem de keyifli bir şekilde yeniden yaşamanıza yardımcı olacak yeni kolaj tasarımlarınızı kullanımınıza sunuyoruz. Bu kolajlar, öne çıkanlar bölümünde sizin için otomatik olarak oluşturulmuş bir şekilde duracaktır. Böylece yalnızca birkaç dokunuşla kolajınızı kolayca paylaşabilirsiniz” ifadeleri kullanılmıştı.

Şirket, kullanıcıların anılarını yeniden yaşatmanın başka bir yolunu sunduğunu belirttiği açıklaması bağlamında kolaj oluşturma desteğini artık hizmete sunuyor. Açıklamalarda yer aldığı gibi, Fotoğraflar kullanıcıları kolaj özelliğini kolay ve birkaç dokunuşla deneyimleyebilecek. Fotoğraflar uygulamasına eklenen kolajları kullanıcılar sosyal medya hesaplarında da çok kolay bir şekilde paylaşabilecek.

Google Fotoğraflar’a eklenen kolaj özelliği için kullanıcıların uygulamanın son sürümünü kullanması gerekiyor. Ayrıca, uygulamaya eklenen kolaj özelliğinde arka planı özelleştirme gibi önemli özelliklerin bulunmadığı kullanıcıların basit tasarımları kullanabileceğini aktarmakta fayda var.

İlginizi Çekebilir:

Google, Task Mate Uygulamasıyla Gerçek Para Kazandıracak

Google Haritalar’a Koronavirüs Yoğunluk Haritası Özelliği Ekleniyor

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz