İngilizce Öğrenebileceğiniz En İyi Çizgi Diziler
Okuma Süresi
3 dakika

İngilizce öğrenmeyi keyifli hale getirecek bir listeyle karşınızdayız. Bu yazımızda, hem çocuğunuzun hem de sizin İngilizce öğrenmenizde destek olabilecek en iyi çizgi dizilere yer verdik. İşte; ‘İngilizce öğrenmeye yardımcı en iyi çizgi filmler.’ ‘İngilizce öğrenebileceğiniz en iyi çizgi diziler.’ ‘İngilizcenizi geliştirmek için en iyi çizgi filmler.’ ‘Çocuğunuzun İngilizce öğrenebileceği çizgi filmler.’ ‘Eğitici İngilizce çizgi filmler.’

Özellikle de yetişkinler için İngilizce öğrenmek oldukça zor. Çocuklara ise bu anlamda destek olabilecek en iyi kaynaklardan biri de çizgi filmler. Bu nedenle; Tekno Safari editörleri olarak, hem yetişkinlerin keyifle İngilizce öğrenebileceği hem de çocuklara öneri niteliğinde olabilecek bir liste hazırladık. İşte; ‘İngilizce öğrenmeye yardımcı en iyi çizgi filmler.’ ‘İngilizce öğrenebileceğiniz en iyi çizgi diziler.’ ‘İngilizcenizi geliştirmek için en iyi çizgi filmler.’ ‘Çocuğunuzun İngilizce öğrenebileceği çizgi filmler.’ ‘Eğitici İngilizce çizgi filmler.’

İngilizce Öğrenmeye Yardımcı En İyi Çizgi Filmler

İngilizce Öğrenebileceğiniz En İyi Çizgi Diziler

  • Martha Speaks
  • Word Girl
  • Adventure Time
  • Regular Show
  • Peppa Pig
  • Doki Adventures
  • Mickey Mouse Clubhouse
  • Phineas and Ferb
  • Dora The Explorer
Martha Speaks

İngilizce Öğrenebileceğiniz En İyi Çizgi Diziler

İngilizce öğrenmek istiyorsanız hem çocuğunuza hem de size destek olabilecek en iyi çizgi filmler listemize ilk sırada Martha Speaks ile başlıyoruz. YouTube üzerinden izleyebileceğiniz bu çizgi film, bir köpeğin maceralarını konu alıyor. Çorba içtikten sonra aniden konuşmaya başlayan köpek, izleyiciye de kelimeleri öğretmeye çalışıyor. Her bölümde çeşitli hikâyeleri konu alan çizgi dizide, izleyenlerin unutmaması için kelimeler birden fazla tekrarlanıyor.

Word Girl

İngilizce Öğrenebileceğiniz En İyi Çizgi Diziler

Eğitici İngilizce çizgi filmlerden biri olan Word Girl’de kötü adamlarla savaşan bir kızın hikâyesini izliyoruz. Kötü adamlarla savaşmak için kelimelerin gücünü kullanan kız, izleyiciye her bölümde yeni kelimeler öğretiyor. Dolayısıyla kelime öğrenmek için tercih edebileceğiniz çizgi dizilerden biri. Aynı zamanda, küçük büyük herkesin izleyebileceği Word Girl’e YouTube üzerinden ulaşabilirsiniz.

Adventure Time

İngilizce Öğrenebileceğiniz En İyi Çizgi Diziler

Cartoon Network Türkiye’nin YouTube hesabı üzerinden tam bölümlerine ulaşabileceğiniz Adventure Time, bir Amerikan çizgi dizisidir. Finn adında bir çocuğun ve sihirli güçlere sahip olan en yakın arkadaşı köpek Jake’in maceralarını anlatan dizide, doğal diyaloglara karşılaşıyorsunuz. Dostluğun önemini de hikâyesine taşıyan diziyi, kelime öğrenmek yerine daha çok İngilizce’ye kulak aşinalığının olması amacıyla izleyebilirsiniz.

Regular Show

İngilizce Öğrenebileceğiniz En İyi Çizgi Diziler

Yine, Cartoon Network Türkiye’nin YouTube hesabından izleyebileceğiniz çizgi dizilerden biri olan Regular Show, bir parkta çalışan iki tembel arkadaşın maceralarını konu ediniyor. Sürekli olarak işten kaytarmak için çabalayan karakterler, başlarına da türlü türlü belalar alıyorlar. Çocukların anlayamayacağı bazı diyalogların geçmesi nedeniyle daha çok yetişkinlerin izleyebileceği dizi, farklı bir mizah anlayışına sahip.

Peppa Pig

İngilizce Öğrenebileceğiniz En İyi Çizgi Diziler

Sırada Peppa Pig adlı çizgi filmle listemize devam ediyoruz. İnsanlar gibi konuşan ve giyinen bir domuz ailesinin maceralarını izlediğimiz çizgi diziye, YouTube üzerinden erişebilirsiniz. Hem yetişkinlere hem de çocuklara göre olan dizide, kelimelerin tekrarı yapılıyor. Böylece izleyici öğrendiği kelimeleri unutmuyor. Aynı zamanda Peppa Pig’de hayvanlar insanlar gibi konuşsalar da, bu hayvanların kendilerine özgü seslerine de yer veriliyor.

Doki Adventures

İngilizce Öğrenebileceğiniz En İyi Çizgi Diziler

Doki Adventures, basit bir dile sahip olması nedeniyle İngilizce öğrenmede yardımcı olabilecek en iyi çizgi dizilerden. Dizide, oldukça meraklı bir köpek olan Doki’nin maceralarına tanık oluyoruz. Sürekli merak ettiği konular olan ve bunlarla ilgili soruları bulunan Doki, arkadaşları Mundi, Oto, Annabella, Gabi ve Fico ile dünyayı gezerek bu sorularına cevaplar arar. Bilgilendirici bir niteliği olması nedeniyle de çocuklarınıza izletebileceğiniz faydalı çizgi dizilerden biridir.

Mickey Mouse Clubhouse

İngilizce Öğrenebileceğiniz En İyi Çizgi Diziler

Mickey Mouse, 2000’li yılların en popüler çizgi karakterlerinden biriydi. O dönemin çocuklarının da en çok izlediği Mickey Mouse karakteri, şimdi ise bizlere İngilizce öğretiyor. YouTube kanalından ulaşabileceğiniz Mickey Mouse Clubhouse, basit dili nedeniyle dil öğrenimini oldukça kolay bir hale getiriyor. Kelimelerin vurgulu bir şekilde telaffuz edilmesi nedeniyle kelime öğrenimini de hızlandırıyor.

Phineas and Ferb

İngilizce Öğrenebileceğiniz En İyi Çizgi Diziler

Disney Channel’ın çizgi filmlerinden olan Phineas and Ferb, iki üvey kardeşin maceralarını anlatıyor. Yaz tatillerini çeşitli icatlar yaparak geçiren bu iki kardeşe engel olan kişi ise ablaları Candace’dir. Gerçek bir hikâyeye dayandığı yönünde söylemlerin olduğu çizgi dizinin avantajlarından biri, her bölümde farklı şarkıların olması. Şarkılar aracılığıyla izleyici açısından kelime öğrenmek kolaylaşıyor.

Dora The Explorer

İngilizce Öğrenebileceğiniz En İyi Çizgi Diziler

Listemizde son sırada Dora The Explorer adlı çizgi filme yer veriyoruz. Arkadaşı Boots ile insanlara yardım etmek için yollara çıkan Dora’nın maceralarını izlediğimiz çizgi dizi, özellikle anaokulu çağındaki çocuklar için hazırlanmıştır. Eğitici niteliği de bulanan dizide, kullanılan kelimeler ise yavaşça telaffuz edilerek tekrarlanıyor. Böylece kelimeler kolay öğreniliyor ve unutulmuyor.

İlginizi çekebilir:

En Çok Oynanan Ücretsiz Online Oyunlar

Trendyol 1,5 Milyar Dolarlık Yeni Yatırım Aldı, Türkiye’nin İlk ‘Decacorn’u Oldu!

Ekranı, ses deneyimi ve performansıyla iddialı: Samsung Galaxy Tab S7 FE inceleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz