Okuma Süresi
1 dakika

Android kullanıcılarının yararlanabildiği ‘Gizli Mod’ özelliğinden yeni güncellemeyle iOS kullanıcıları da faydalanabilecek.

Haritalar uygulamasının sunduğu Gizli Mod özelliği, arama yaptığınız bölgeleri gizli tutabilmenize yarıyor. Sadece Android kullanıcıları için aktif olan özellik artık iOS kullanıcıları için de geçerli olacak.

Kullanıcıların Gizli Mod seçeneğiyle yaptıkları aramalar veya bölgeler uygulamanın ‘geçmiş’ kısmında kaydedilmiyor. Uygulamaya yakın bir zamanda gelmesi planlanan özellikte, Google Haritalar’daki Zaman Çizelgesi bölümünde ‘Hepsini Sil’ seçeneği de yer alıyor olacak. Bu sayede kullanıcılar uygulamanın ayarlarına girmeye ve tarih belirtmeye gerek duymayacak. Bunun yerine ziyaret edilen yerleri toplu halde seçip silebilme imkanı doğacak.

Google Haritalar’a Gizli Mod ismiyle gelmesi planlanan özelliğinin Ocak ayında kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Google Haritalar eklenecek özellik, v.10.31.0 kodlu beta sürümünde yer aldı. Uygulamayı daha işlevsel hale getirmeyi planlayan Google, yakın zamanda sunulması beklenen ve kullanıcıların güvenliğini garanti altına almak ayrıca daha farklı yerler keşfedebilmek için uygulamaya yeni bir özellik daha ekleyecek.

Yeni özellik, belirli bir bölgede yer alan daha fazla aydınlatılmış cadde ve sokakları gösteriyor. Kullanıcıların güvenliğine ve keşfedebilme duygularına yönelik geliştirilen yeni özelliği ise detaylı olarak buradaki haberimizden okuyabilirsiniz.