Google, geçen sene koronavirüs pandemisi sebebiyle gerçekleştiremediği I/O geliştirici konferansını bu yıl online bir şekilde düzenleyeceğini açıkladı. Şirketin merakla beklenen Google I/O 2021 etkinliğinde Android 12 ‘nin de tanıtılacağı düşünülüyor. 

ABD merkezli teknolojisi üreticisi Google, her sene I/O Geliştirici Konferans ismini verdiği etkinliğini düzenliyor. Ancak şirket tüm dünyanın etkilendiği gibi koronavirüs pandemisi sebebiyle 2020 yılı etkinliğini iptal etmişti. Pandeminin hala devam ettiği, vaka sayılarının arttığı bu dönemde şirket etkinliği yapacağını ancak online bir ortamda düzenleneceğini açıkladı. 

Şirketin yaptığı açıklamalarda Google I/O geliştirici konferansının ücretsiz bir şekilde yapılacağı belirtildi. 18-20 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinliğe katılmak isteyenlerin ise öncelikle kayıt yaptırması gerekiyor. Google I/O geliştirici konferansı etkinliği için kayıt sitesi de açılmış durumda. 

Google I/O 2021 ‘de neler gün yüzüne çıkacak?

Google’ın bu sene pandemi sebebiyle çevrim içi ortamda düzenleyeceği Google I/O 2021’de yeni Android sürümleri, bu sürümlerin sunduğu özellikleri ve yazılım dünyasına dair diğer şeylerin öne çıkması bekleniyor. Android 12 ‘nin de duyurulması beklenen etkinlikte ayrıca, Google Asistan, Google Fotoğraflar, Haritalar, Drive gibi şirketin ürünleriyle ilgili açıklamaların da yapılacağı tahminler arasında yer alıyor. Tüm bunların yanı sıra elbette ki, seminerler, toplantılar ve çok daha fazlası Google I/O 2021 ‘de online ve ücretsiz olarak yer alacak. Ancak detayların nisan ayının sonunda netleşeceği ve şirketin açıklama yapacağını da belirtelim. 

Google’ın yeni kablosuz kulaklığı Pixel Buds ve Google Pixel 5a akıllı telefonunu da görme ihtimalimizin olduğu Google I/O etkinliğinden bir hafta sonra ise Microsoft’un da etkinlik düzenlemesi bekleniyor. Elbette ki bu etkinliğin ve hatta Apple WWDC etkinliğinin de online olacağı ön görülüyor. Pandemiyle birlikte hayatımızın içine giren çevrim içi etkinlikler kalıcı olacak mı, hep birlikte göreceğiz.

İlginizi Çekebilir:

‘Google Pixel 6’, Google Tarafından Geliştirilen Bir İşlemci ile Gelebilir! 

Gizli Sekme Kullanıcı Verilerini de Takip Eden Google ’a 5 Milyar Dolarlık Dava!

Süveyş Kanalı Krizi, Mars’ın İlk İnsanlı Şehri, Yemeksepeti Hacklendi | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz