Kripto para haberlerinin git gide yayıldığı bugünlerde, ülkemizde de yoğun bir şekilde kripto paralar konuşulmaya başlandı. Bu bağlamda hükümet, kripto para için düzenlemeye gideceğini de duyurmuştu. Kripto para ticaretinin en yaygın olduğu ülkeler arasına giren Türkiye’de, Datça Belediyesi de kripto para birimi çıkarmaya hazırlandığını duyurdu. 

Tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu dijital para birimleri günden güne hayatımızın içine daha da fazla giriyor. Tesla, Microsoft gibi şirketler artık kripto para birimlerini tanıyarak ödeme almaya başladı bile. Ancak teknolojiye ve sektöre yön veren şirketlerin yanı sıra hem devletler hem de daha küçük işletmeler de yönünü dijital paraya çevirmiş durumda. Ülkemizde günden güne artan kripto para ticareti için pek çok kişinin ilgisini çekmeye de devam edecek gibi duruyor. Hatta o kadar ki geçen günlerde Antalya’a bir tostçu müşterilerinin kripto para birimleriyle ödeme yapabileceklerini belirtmişti. Tüm dijital para birimleriyle müşterilerinin tost yiyebileceğini aktaran tostçunun yanı sıra Karşıyaka Spor Kulübü de kendi dijital parasını çıkarmıştı. Şimdi ise benzer bir hareket Datça Belediyesi’nden geldi. Datça Belediyesi attığı bir tweet ile kendi dijital parasını çıkaracağını açıkladı. 

Datça Belediyesi kripto para tweet’i

Datça Belediyesi resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda takipçilerinden, çıkarmayı düşündükleri ‘coin’ ile alakalı isim önerisi istedi. Belediye “Datça Belediyesi olarak çıkarmayı düşündüğümüz Coinimizin adı sizce ne olmalı?” sorusuna ise yüzlerce cevap aldı. Kimi şaka kimi ciddi pek çok isim önerisinin geldiği mention’larda, Datça Belediyesi daha sonra attığı bir tweet ile ‘Datcoin’ isminin açık ara önde gittiğini belirtti. 

Datça Belediyesi’nin ‘coin’i için öneri veren pek çok kişi bulunsa da tweet’i ciddiye almayıp şakalar da yapıldı. Ancak Datça Belediyesi’nin geçmişini bilenler için bu hareket pek de şaka gibi gelmedi. Çünkü belediye daha önce de şu an gündeme sık sık gelen NFT akımına uymuştu. Datça Belediyesi, Sevgililer Günü için attığı bir tweet’i NFT olarak satışa çıkarmıştı. Belediyenin tweet’i 6.000 dolar karşılığında Bitexen tarafından satın alınmıştı. Para ise ihtiyaç sahibi kız öğrencilere gönderilmişti.

İlginizi Çekebilir:

Kripto Para Borsası Paribu, Siber Saldırı İddialarıyla Gündeme Geldi!

Antalya’da Bir Tostçu Kripto Para ile Ödeme Almaya Başladı

Süveyş Kanalı Krizi, Mars’ın İlk İnsanlı Şehri, Yemeksepeti Hacklendi | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz