Galaxy Buds Pro İşitme Kaybı

Samsung, KBB (Kulak, Burun, Boğaz) alanında ünlü ‘Clinical and Experimental Otorhinolaryngology’ dergisinde yayınlanan yeni bir araştırmanın sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Araştırma, Samsung Galaxy Buds Pro kablosuz kulaklık modelinin ‘Ortam Sesi (Ambient Sound)’ özelliğinin işitme kaybı yaşayanlar için etraftaki sesleri 20 desibele kadar yükseltebildiğini ortaya koydu. Uzmanlar, kulaklığın hafif ve orta derecede işitme kaybı yaşayan bireylerin çevrelerindeki sesleri daha iyi duyabilmelerini sağlamada etkili olduğuna işaret etti.

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, KBB (kulak, burun, boğaz) alanında dünyaca ünlü ‘Clinical and Experimental Otorhinolaryngology’ dergisinde yayınlanan yeni bir araştırmanın sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Araştırma, Samsung Galaxy Buds Pro kablosuz kulaklık modelinin ‘Ortam Sesi (Ambient Sound)’ özelliğinin işitme kaybı yaşayanlar için etraftaki sesleri 20 desibele kadar yükseltebildiğini ortaya koydu. Uzmanlar, kulaklığın hafif ve orta derecede işitme kaybı yaşayan bireylerin çevrelerindeki sesleri daha iyi duyabilmelerini sağlamada etkili olduğuna işaret etti. Ayrıca kullanıcıların, ses deneyimini dört farklı seviye ayarıyla ihtiyaçlarına kişiselleştirebildiğinin de altı çizildi. 

Araştırma, sağlık hizmetleri ve araştırma alanında Asya’nın önde gelen hastanelerinden biri olan ‘Samsung Medical Center’ iş birliği ile gerçekleştirildi. Samsung, 10 yılı aşkın bir süredir ‘Samsung Medical Center’ ile birlikte mobil cihazların duyma üzerindeki etkisine odaklanan çalışmalar ve kullanıcıların ses deneyiminin nasıl iyileştirilebileceğine ilişkin araştırmalar yürütüyordu. Dünya çapında herhangi bir düzeyde işitme kaybı yaşayan 1.5 milyar insanın hayatını iyileştirme potansiyeli taşıyan son araştırma kapsamında ise işitme cihazı, kişisel ses yükseltici ve Galaxy Buds Pro’nun etkinliği değerlendirildi. 

Araştırma, işitme kaybı yaşayan bireyler için kablosuz kulaklık modellerinin potansiyel faydasını gösteriyor

İşitme Kaybı İçin Kablosuz Kulaklık

Aktarılan detaylara göre; yürütülen çalışma, işitme cihazlarının klinik performanslarının değerlendirildiği çalışmalar arasında, kablosuz kulaklıkların dâhil edildiği ilk araştırma olması açısından önem taşıyor. Çalışma, aynı zamanda hafif ve orta düzey işitme kaybı yaşayan bireyler için gerçek kablosuz kulaklık modellerinin potansiyel faydasını gösteren ilk araştırma olma niteliği taşıyor. 

Samsung Medical Center KBB Kliniği’nden Doçent Dr. Il Joon Moon, konuya ilişkin açıklamasında “Nüfusun hızla yaşlandığı göz önüne alındığında, 2050 yılına kadar on kişiden biri işitme kaybı yaşayacak1. İşitme cihazları işitme bozukluklarının yönetiminde faydalı olsa da, yüksek fiyatları nedeniyle bu cihazların kullanımı düşük seviyede kalıyor. Yapılan ilk çalışmanın bulguları son derece umut verici ve insanları günlük yaşamlarında onları destekleyebilecek Galaxy Buds Pro gibi alternatif cihazları keşfetme yönünde teşvik eder nitelikte” ifadelerini kullanıyor. 

Samsung Electronics Mobil İletişim Bölümü Gelişmiş Ses Laboratuvarı Başkanı Han-gil Moon da benzer şekilde konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunuyor. Moon, açıklamasında “Yeni ürün ve hizmetlerimizi, insanlara engelleri aşma konusunda ne şekilde yardımcı olabileceğimiz sorusunu odağımızda tutarak  geliştiriyoruz. Araştırmadan elde edilen bu bulgular, herkesin günlük yaşam deneyimlerinden daha fazla keyif alabilmesini sağlayabilecek inovasyonları geliştirme konusundaki kararlılığımızın yansıması. Önümüzdeki aylarda bu testin kapsamını genişleterek bu araştırmayı daha fazla katılımcıyla birlikte yürütmeyi planlıyoruz” ifadelerine yer veriyor. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung, Adidas ile İş Birliği İçerisinde Geliştirdiği ‘Galaxy Buds Pro Originals’ Kablosuz Kulaklık Modelini Tanıttı! 

‘Samsung Galaxy Buds Pro’ Kablosuz Kulaklık İnceleme 

Samsung ’un Şimdiye Kadar Sunduğu En İyi Ses Kalitesi: Galaxy Buds Pro

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz