google-meet-sinirsiz-kullanim-ozelliginin-suresi-uzatiliyor
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Google’ın görüntülü görüşme ve video konferans uygulaması Google Meet, sınırsız görüşme imkanını, 31 Mart 2021 tarihine kadar uzatıyor.

Google’ın Gmail hesapları için sunduğu uygulamalardan biri olan ve pandemi döneminde kullanımı önemli ölçüde artan görüntülü görüşme uygulaması Google Meet’in sınırsız süreyle görüşme imkanı uzatılıyor. Şirket, pandemi sürecinde insanların ihtiyaçlarını karşılamak için 1 saatlik görüşme süresini 30 Eylül 2020’ye kadar ücretsiz olarak sunmuştu. Pandemi sürecinin öngörülenden daha uzun bir döneme yayılması nedeniyle bu ihtiyaçların sürekliliği devam ediyor. Google, Gmail kullanıcıları için bu uygulamanın ücretsiz sınırsız kullanım hakkını 31 Mart 2021 tarihine kadar uzatma kararı aldı. 

Google Meet, Covid-19 Sürecinde Kullanıcıları Rahatlatacak

google-koronavirüs

Google’ın bu jestinin sebebi, küresel bir kriz yaratan koronavirüs salgınının yankılarının öngörülenden daha uzun bir süre devam etmesi oldu. Video konferans uygulamalarının kullanımı, salgın sürecinde oldukça önem kazandı. Google da bu konuda kullanıcıları için önemli bir jest yaptı. Böylelikle Gmail kullanıcıları, bir süre daha sağlıklarını riske atmadan evden görüşme yapabilecekleri ücretsiz bir alternatife sahip olmaya devam edecekler.

Video konferans uygulamaları arasında popüler bir konumda olan Google Meet, 24 saatlik görüşme yapılmasına imkan tanıyor. Salgın sürecinde uygulamanın gelişmiş bir takım özellikleri de Google kullanıcılarının hizmetine sunulmuştu. Televizyondaki Chromecast tabanlı aramalar için arka plan efektleri sunan uygulama, Gmail sahipleri için 50 kişiye kadar katılım sağlama imkanı sunuyor. Ancak Google Meet’in kişi sınırı, G Suite ve eğitim araçlarını kullananlar için 250 kişiye kadar imkan sunuyor. Google’ın bu hizmetlerinin ücretsiz kullanım süresini uzatmasında en önemli faktörlerden birisi kullanıcıları memnun etmek. Şirketin, Zoom ve Facebook Messenger ile sürdürdüğü rekabette güçlü bir konum elde etme arzusunun etkisiyle bu jesti yaptığı düşünülüyor. Google, bu hizmetiyle Gmail ve Google Meet kullanıcı sayısını arttırmayı hedefliyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz