Yenilikçi bakış açısını her kalem ürününe yansıtan Google, Meet uygulamasına yeni özellikler ekledi. Bu özellikler video izlemeye, müzik dinlemeye ve oyun oynamaya imkan tanıyor!

Google, internet kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak uygulamalar geliştirmeye ve bu uygulamalara yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Google’ın en çok kullanılan uygulamaları arasında, online toplantılar için klasik hale gelen Meet uygulaması yer alıyor. Geçtiğimiz haftalarda Google Duo ve Google Meet hizmetlerini tek bir çatı altında birleştiren Google, bu birleşmeden sonra, tek bir uygulamayla üç farklı platforma rakip olmayı hedefliyor.

İki platformu Google Meet çatısı altında birleştiren Google, bu uygulamanın daha kullanışlı hale gelmesi için yeni özellikler kullanıma sunuyor. Pek çok kullanıcının yalnızca toplantı yapmak ya da başkalarıyla görüşmek için kullandığı bir uygulama olarak bilinen Google Meet, kullanıcıların toplantılarda daha eğlenceli vakit geçirmesi için oyundan video izlemeye kadar birçok yeni özelliği kullanıcılara sunuyor.

Kullanıcıların Etkileşimini Artırmak Amaçlanıyor!

Google Meet uygulaması, her ne kadar birbirinden farklı efekt ve eğlenceli arka plana sahip olsa da genellikle iş amaçlı kullanıldığı için bu özellikleri pek bilinmiyor. Google, Meet uygulamasının daha kullanışlı ve hale gelmesi için yeni özellikler üzerinde çalışıyor.

Bu özellikler arasında YouTube, Spotify ve bir dizi oyunun uygulama üzerinde kullanılabilir olması dikkat çekiyor. Tüm toplantı katılımcılarının etkileşime girebilmesi amacıyla yapılan bu canlı paylaşım özelliği sayesinde görüşmelerin daha uyumlu geçmesi amaçlanıyor.

Google, Yatırımlarına Devam Edeceğini Söylüyor!

Google’ın bu ayın sonunda mobil cihazlarda ve tabletlerde Google Duo uygulamasını Google Meet ile birleştireceği düşünülüyor. Bilişim devi şirket, insanların evde, okulda ve işte herhangi bir cihazda bağlantı kurmasına, ortak çalışmasına ve deneyimlerini paylaşmasına yardımcı olmak için Google Meet’e daha fazla özellik getirmek için yatırımlarına devam edeceğini söylüyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz