Google Play Store filmleri
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Coronavirüs nedeniyle insanlar evlerine kapanmış durumda. Kendi ve toplum sağlığını korumak amacıyla daha fazla evde vakit geçiren insanların can sıkıntısını engellemek için firmalar yeni özelliklerini duyuruyor. Şimdi de Google, Play Store filmleri için yeni bir politikaya yöneliyor olabilir. Google, marketinde bulunan filmleri, ücretsiz ama reklamlı olarak yayınlanmaya başlayabilir. 

Dünyanın her yanında insanlar Coronavirüs ile mücadele ediyor. COVİD-19 ile olan bu mücadelede insanların yapabilecekleri en temel ve en gerekli olan şey, olabildiğince evlerinde kalmak. Zorunlu olmadığı sürece evlerden çıkılmaması ile birlikte virüsün yayılma hızı engellenir ve çok daha az insanın zarar görmesi sağlanır. Ama tabii ki kişisel temizliğimize özen göstermek, virüsten korunmanın en temel kurallarında. Mecburiyetten dışarı çıkmamız halinde, olabildiğince az yüzeyi temas etmeye çalışmak gerekli. Eğer temas olursa, ellerimizi iyice temizlemeliyiz. Ayrıca pislenmiş ellerimizi göz, ağız ve burun bölgelerinden, kısacası yüzümüzden ve kafamızdan uzak tutmalıyız. Evde geçirilen bu zamanı daha eğlenceli bir hale getirmek amacıyla şirketler yeni özelliklerini duyuruyor. Bu uygulama kapsamında ortaya atılan bir söylentiye göre Google, Play Store filmleri ücretsiz olarak yayına açabilir.  

Birçok şirket evde geçirdiğimiz bu dönemi daha eğlenceli geçirebilmemiz için yeni özelliklerini tanıtıyor. Örneğin Instagram, arkadaşlarımızla toplu bir şekilde görüntülü sohbet gerçekleştirirken aynı zamanda birlikte Instagram içerisinde gezinebileceğimiz ‘Birlikte İzle’ özelliğini tanıttı. Siber güvenlik şirketi Eset ise bütün cihazlara ve herkese 3 aylık internet güvenlik yazılımını ücretsiz olarak vermeye başladı. Bu ve benzeri kararlar sonrasında şimdi de Google, için bir söylenti ortaya atıldı. Google Play Filmler’in yeni gelecek olan sürümünü inceleyen XDA (Mobil Yazılım Geliştirme Topluluğu) tarafından bulunan bir kod ile bu söylenti başlamış oldu. XDA tarafından açıklanan bilgilere göre, Google Play Filmler uygulamasının V4.18.37 sürümünde bulunan bir kod ile reklamlı film izleme sisteminin olduğu söylendi.

Google Play Filmler

Google tarafından resmi bir açıklama daha gelmiş durumda değil. Ama Google’un oldukça geniş olan film kütüphanesinde olan filmleri, reklamlı olsa bile izlemek son derece eğlenceli olacaktır. Fakat bu güncelleme ile gelme ihtimali olan özelliğin tüm dünya için kullanılabilir olup olmayacağı tabii ki belli değil.  

İnternet yavaşlatılıyor mu? 

İnternet yavaşlatılıyor mu

Evlerde daha fazla vakit geçirdiğimiz son dönemde, internet kullanım oranları son derece artmış durumda. Bu yüksek trafik sebebiyle internet alt yapısında oluşabilecek olası sorunların önüne geçebilmek amacıyla, şirketler tarafından bazı önlemler alındı. Alınan önlemler kapsamında YouTubeNetflix gibi dijital video platformları görüntü kalitelerinde bilerek bir kısıtlamaya gitti. Sony ise PlayStation için bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklama ile birlikte Sony’nin PlayStation, oyunlarının indirme hızlarına bir kısıtlama getireceği belirtildi. #EvdeKal 

Türkiye’de koronavirüs sebebiyle 15 kişi daha hayatını kaybetti

Can Sıkıntısına Birebir 5 Mobil Strateji Oyunu #EvdeKal

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz