turkiye'de koronavirüs son durum

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de koronavirüs sebebiyle can kaybı sayısının 59’a ulaştığını açıkladı. Bakan Koca Twitter’dan yaptığı açıklamada aynı zamanda son 24 saatte 5 bin 35 kişiye koronavirüs testi yapıldığını ve 561 kişinin sonuçlarının pozitif çıktığını belirtti. Açıklanan son verilere göre Türkiye’de koronavirüs vaka sayısı toplamda 2 bin 433’e ulaştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de koronavirüs vaka yayılımı ve etkileri hakkında Twitter hesabından açıklama yaptı. Bakan Koca, 25 Mart günü coronavirüs sebebiyle 15 kişinin daha hayatını kaybettiğini açıkladı. Son 24 saatte yaşanan can kayıplarıyla birlikte, Türkiye’de 15 kişi koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetmiş oldu. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada ayrıca 561 yeni vakanın tespit edildiğini belirtti. İlk olarak 10 Mart’ta ülkemizde tespit edilen koronavirüs, bugüne kadar toplamda 2 bin 433 kişide tespit edilmiş oldu. 

Fahrettin Koca’nın Twitter açıklaması:

SON 24 SAATTE 5.035 test sonuçlandı. 561 tanı kondu. 15 hastamız hayata veda etti. Bugüne dek kaybettiğimiz hasta sayısı 59. Toplam hasta sayımız 2.433. SAYILAR, KAYIP ACISINI, ENDİŞEYİ İFADE EDEMEZ. Sıfır riskle yaşamaya çalışalım. Bizi hayata tedbir bağlar.

Türkiye’de son durum

23 Mart’ta düzenlenen Bilim Kurulu Toplantısı’ndan sonra Bakan Koca, dünyada ve Türkiye’de yayılmaya devam eden koronavirüs hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu. Koca, Çin’den gelen hızlı test kitlerinin ve Favipiravir isimli ilacın geldiğini açıklamıştı. Testlerin en kısa zamanda kullanılmaya başlanacağını belirten Koca, perşembe günü 300 bin adet hızlı test kitinin Türkiye’ye geleceğini de belirtmişti.

Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı ayrıca, iyileşen hastalarımızın çoğunlukta olduğunu ve ilerleyen zamanlarda iyileşen vaka sayısını da paylaşacağını belirtmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile gerçekleştirdiği basın toplantısında iyileşen hasta sayısını açıkladı.

koronavirüs tedavisi

”26 kişi koronavirüs tedavisini tamamladı”

Bakan Koca bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile gerçekleştirdiği basın toplantısında koronavirüs tedavisi gören iki hastanın daha taburcu olduğunu belirtti. Taburcu olan hastalarımızın birinin 65 yaşında olduğunu ve 8 gündür yoğun bakımda kaldığını belirten Koca, hastanın dün taburcu olduğunu açıkladı. Bakan Koca bugün de 60 yaşında bir hastanın tedavisinin bittiğini ve taburcu olduğunu belirtti. Sadece gençlerin değil yaşı yüksek olan hastalarımızın da iyileşenler arasında olduğunu dile getiren Koca, bugüne kadar toplamda 26 hastanın koronavirüs tedavisini tamamladığını ve iyileştiğini açıkladı.

Fahrettin Koca okullara verilen aranın 30 Nisan’a uzatıldığını açıkladı

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı koronavirüs salgını sebebiyle okullarda eğitime ara verilmesi kararının uzatıldığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca, okullara verilen aranın tatil olarak görünmemesi gerektiğini vurgulayarak, verilen aranın uzatılacağını söyledi. Bakan Koca uzaktan eğitimin 30 Nisan’a kadar uzatılacağını açıkladı.

ÜNLÜLERİN KORONAVİRÜSTEN KORUYOR DİYE “GIDA TAKVİYESİ” REKLAMI YAPMASI

KENDİNİ KARANTİNAYA ALAN ADAM – DigiToll #EVDEKAL

Mobil Koronavirüs Haritası ile Türkiye ve Dünyada Son Durum

Sağlık Bakanı: Okullara verilen ara 30 Nisan’a kadar uzatıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz