Google bir süredir Fuchsia isimli bir işletim sistemi üzerinde çalışıyordu. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre ise Google’ın yeni bir işletim sistemi için isim başvurusunda bulunduğunu açığa çıkardı.

Google, 2016 yılından beri gizliliğine büyük önem verdiği Fuchsia isimli bir işletim sistemi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Hakkında çok fazla bilgi sahibi olunmayan Fuchsia isimli işletim sisteminin hem bilgisayarlar hem de mobil cihazlar için kullanılabileceği daha önce ortaya çıkan bilgilerden edinilmişti. Şimdi ise Google’ın farklı bir işletim sistemi üzerinde çalıştığını açığa çıkaran bir başvuru söz konusu. 

Pigweed isimli işletim sistemi başvurusu, edinilen bilgilerin kısıtlı olduğu Fuchsia konusunda da kafaları karıştırdı. Google’ın Pigweed ismiyle gerçekleştirdiği ticari marka başvurusu ABD’nin patent ve marka kurumu olan USPTO’nun internet sitesinde görüldü. Söz konusu başvuruda Pigweed ‘’bilgisayar işletim yazılımı’’ olarak tanımlanmış durumda.

Google’ın ticari marka başvurusu olan Pigweed’le birlikte, Chromium’un kodlarında Fuchsia ile ilgili değişiklikler de bulunuyor. Chromium’un kodlarında Pigweed olarak görülen bir kısmın bir süre sonra Fuchsia olarak değiştirildiği belirtildi. Chromium’un kodlarında yapılan değişikliğin bir hata kaynaklı olduğu düşünülebilir ancak Fuchsia ile Pigweed arasındaki ilişki şimdiden akıllarda soru işareti oluşturdu. Google’ın 2016 yılından beri çalışmalarını sürdürdüğü Fuchsia’nın yeni isminin Pigweed olabileceği konuşulurken; Pigweed’in sadece Chromebook’larla ilgili olabileceği gibi birçok soru kafaları karıştırdı ancak bu soruların cevabı henüz yok. 

Pigweed için yapılan ticari marka başvurusu hakkında başka bir bilgi maalesef yok. 

Rekabet Kurumu’nda Google’ın sözlü savunma toplantısı yapıldı!

Google, bazı kullanıcıların videolarını ilgisiz kişilere gönderdi