Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Merakla beklenen Matrix 4’ün çekimleri başladı. San Francisco’da başlayan efsane serinin 4. filminin çekimlerinden görüntüler hayranları tarafından paylaşıldı.

Seyirciyle buluştuğu 1999 yılından beri birçok kitle tarafından hayranlıkla izlenen ve sinema dünyasına yön verdiği söylenen kült film serisi Matrix’in son filmi Matrix: Revolutions’ın üzerinden 17 yıl geçti. 2019 yılında ise serinin devamı olacağı söylenilen The Matrix 4’ün geleceği haberi hayranları büyük bir heyecana boğdu. 

Çekimlerine Kaliforniya Eyaleti’nin San Francisco şehrinde başlanan The Matrix 4’ün setinden ise ilk görüntüler gelmeye başladı. Bir hayran tarafından paylaşılan görüntülerde Keanu Reeves’i Neo karakteriyle tekrar görüyoruz, ancak alışık olduğumuz deri kıyafetlerle değil. Günlük kıyafetlerle görülen Keanu Reeves, Jhon Wick’ten alışık olduğumuz uzun saçlı haliyle kameralara yansıyor.

Paylaşılan görüntüler sadece Keanu Reeves’in olduğu video ile sınırlı değil. Serinin diğer filmlerinin de yönetmen koltuğunda oturan Lana Wachowski ile Keanu Reeves’in birlikte görüntülendiği video da hayranlar tarafından paylaşıldı.

 

The Matrix 4’ün kadrosunda kimler var?

Keanu Reeves’in Neo karakteriyle filmde boy göstereceği zaten aşikar. Trinity karakteriyle geri dönecek olan Carrie-Anne Moss’u da hayranları Matrix 4’te tekrardan izleme fırsatı bulacak. Yine serinin tanıdık yüzlerinden Jada Pinkett Smith’in Niobe karakteriyle filmde bulunacağı edinilen bilgiler arasında. Hem Matrix Reloaded hem de Matrix Revolutions filminde Merovingian karakterini canlandıran Lambert Wilson, maceranın dördüncü filmine de dahil olacak. 

Matrix serisinin yeni filmi olacak Matrix 4’te Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’un yanında Aquaman’den hatırladığımız Yahya Abdul-Mateen II, Morpheus’un gençliğini canlandıracak. Jessica Henwick ve Neil Patrick Harris’te Matrix 4’ün oyuncu kadrosunda yer alıyor. Aynı zamanda Sense8 dizisiyle tanınan Max Riemelt de The Matrix 4’ün oyuncu kadrosunda yer alacak. 

Heyecanla beklenen efsanevi serinin 4. filmi Keanu Reeves’in Jhon Wick 4 filmiyle aynı günde seyirciyle buluşması bekleniyor. Matrix serisinin son filmi 21 Mayıs 2021’de vizyona girecek. 

The Matrix 4 kadrosuna tanıdığımız bir isim daha katıldı