Pazar, Mayıs 16, 2021
Ana SayfaHaberYunanistan koronavirüs salgını sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan etti!

Yunanistan koronavirüs salgını sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan etti!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, özellikle Avrupa’da büyük ölçüde yayıldı. Ülkeler koronavirüs salgınıyla baş edebilmek için çeşitli olağanüstü önlemler almaya devam ediyor. İspanya, İtalya, Fransa gibi ülkelerin ardından Yunanistan sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Vaka sayısının ve ölüm oranlarının arttığı ülke ve şehirlerde hükümetler yeni önlemler alarak covid-19 salgınıyla mücadele etmeye çalışıyor. Yayıldığı ülkelerde hayatı felç etme noktasına getiren coronavirüs, alınan tedbirlerin de sertleşmesine neden oluyor. Okulların kapandığı ve insanların işlerini evden yapmaya başladığı Yunanistan ’da sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 

Sokağa çıkma yasağı ilan edilen Yunanistan’da şu ana dek tespit edilen coronavirüs vakası sayısı 624’e, virüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 15’e yükseldi. Vaka ve yaşanan ölüm sayılarının artması sebebiyle komşumuzda yarın sabah 06.00 itibariyle sokağa çıkma yasağı uygulanacak. 

Avrupa’da covid-19 yayılmaya devam ediyor

Küresel bir kriz haline gelen koronavirüs, gün geçtikçe daha da çok yayılıyor. Özellikle, İran, İtalya ve ABD’de de coronavirüs vaka ve ölü sayıları hızla artmaya ve insanları tedirgin etmeye devam ederken ülkeler de alacakları yeni tedbirleri ve virüs salgını ile mücadele için ellerinden geleni yapmaya çalışıyor. Dünya çapında 13 binden fazla insanın hayatını kaybetmesine neden olan coronavirüsün enfekte ettiği insan sayısı 320 bini aştı. 

ABD’de de ise coronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybeden insanların sayısı 340’a ulaşırken, İran’da durum çok daha vahim. Bin 685 kişinin can kaybetmesine sebep olan coronavirüs vaka sayısı İran’da 21 bini geçti. 

İtalya, ölü sayısının en fazla yaşandığı ülke oldu

İtalya’da hayatı felç etme derecesine getiren koronavirüs sebebiyle, hayatını kaybeden kişi sayısı 4 bin 825’e yükselirken, ülkede tespit edilen vaka sayısı ise 53 bin 578 oldu. Açıklanan son ölüm haberleriyle; İtalya’da koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden kişi sayısı Çin’i geçti ve İtalya, koronavirüs sebebiyle en fazla vatandaşın hayatını kaybettiği ülke oldu. 

Ülkemizde de dün akşam (21 Mart) Sağlık Bakanı Fahrettin Koca coronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden 12 vatandaşımızın daha olduğunu ve bununla birlikte koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısının 21’e yükseldiğini açıkladı. Coronavirüsün enfekte olduğu kişi sayısı ise 947 olarak açıklandı. Fahrettin Koca, zorlu süreçlerden geçtiğimiz bugünlerde özellikle yaşlılarımızın kendilerine dikkat etmeleri gerektiğini ve gençlerin 65 yaşın üstündeki vatandaşlarımızı bu konuda uyarmasının çok önemli olduğunu belirtti.

KENDİNİ KARANTİNAYA ALAN ADAM – DigiToll #EVDEKAL

ÜNLÜLERİN KORONAVİRÜSTEN KORUYOR DİYE “GIDA TAKVİYESİ” REKLAMI YAPMASI

Savcılık Coronavirüse Karşı Etkili Olduğu İddia Edilen Onaysız Gıda Takviyesi İçin Harekete Geçti!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR