gta-san-andreas-vr-meta-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Dün akşam saatlerinde Facebook, yeni etkinliği ile şirketin ismini değiştirdiğini duyurdu. Metaverse kavramını sık sık duyacağımıza işaret eden Meta (Facebook yeni şirket ismi), GTA: San Andreas oyununun Oculus Quest 2 ile VR için çıkış yapacağını duyurdu.

Bir süredir gündemde olan Facebook, dün akşam saatlerinde Facebook Connect 2021 etkinliğini gerçekleştirdi. Etkinliğin gündeme gelme sebebi Metaverse kavramı ile ilgili duyulacaklardı ancak şirket, GTA: San Andreas oyunun VR sürümünü duyuyarak bekleyenleri şaşırttı.

Rockstar Games tarafından yapılan duyuruda, Grand Theft Auto: San Andreas – The Definitive Edition sürümünün Oculus Quest 2 için özel bir sürümünün bulunacağını açıkladı. Şimdilik oyun ile ilgili detaylı bilgi paylaşılmasa da, Facebook’un ‘Metaverse’ kavramını kullanıcılara alıştırmak için oldukça ideal bir seçenek olacak gibi gözüküyor. Bu sebeple hem Facebook (artık Meta) hem de Rockstar Games güçlerini birleştirebilir.

gta-san-andreas-oculus-quest-2-teknosafari

Bunların yanında Meta ve Rockstar Games, GTA: San Andreas VR projesinin yeni bir çalışma olmadığını belirtti. Yani oyunun geliştirme aşaması uzun zamandır devam ediyor. Buradan da oyunun önümüzdeki yıl içerisinde çıkma ihtimali konuşuluyor.

San Andreas, neredeyse tüm platformlarda yer alıyor. Ancak oyunun herhangi bir VR teknolojisi ile buluşması beklenmiyordu. Oculus da aynı zamanda Facebook’a, yeni ismi ile Meta’ya bağlı bir şirket olarak çalışmalarına devam ediyor.

Ayrıca Zuckerberg, Metaverse hakkında açıklamalarda bulunurken, önümüzdeki 10 yıl içerisinde 1 milyar üzerinde aktif Metaverse kullanıcısı olacağını beklediğini belirtti.

İlginizi Çekebilir:

Global Girişimcilik Haftası (GGH) için Geri Sayım Başladı!

Türk Oyun Şirketi Click Game Studio, Netmarble Türkiye Yatırımı Aldı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz