global-girisimcilik-haftasi-turkiye-2021-teknosafari

Global Girişimcilik Haftası (GGH) için geri sayım başladı. “Tam Zamanı” sloganıyla bu yıl Türkiye’de 14. kez kutlanacak GGH 2021, 8-14 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

Türkiye’de 2008 yılından bu yana her yıl Kasım ayında 178 ülke ile aynı anda kutlanan Global Girişimcilik Haftası, sivil toplum kuruluşlarından ve üniversitelerden oluşan 20 kurumun desteğiyle düzenleniyor. Bu yıl, 8-14 Kasım tarihleri arasında “tam zamanı” sloganı ile kutlanacak GGH 2021, Türkiye’nin dört bir yanında birçok girişimcilik etkinliği gerçekleştirecek.

GGH, gençlerin girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak görmesini hedefliyor. Etkinlik kapsamında üniversiteler, girişimciler, yatırımcılar, özel sektör, medya ve devlet kurumları dahil olurken, ekosistemde bulunan 300’den fazla paydaş bir araya geliyor. GGH paylaşımları ile Türkiye genelinde düzenlenen etkinlikler sayesinde, girişimcilik alanındaki farkındalığın artırılması amaçlanıyor.

ggh-2021-teknosafari-2

GEN Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Yemek Sepeti CEO’su Nevzat Aydın, GGH 2021 ile ilgili “Günümüzde ekonomik kalkınma ve istihdam yaratmak için bir ülkenin en büyük silahı girişimcilik. Girişimcilik sektörünü geliştirmenin ve başarılarımızı çarpan etkisiyle büyütmenin yolu ise yaşayan bir ekosistem oluşturmaktan geçiyor. Global Girişimcilik Haftası, bu bilincinin yaygınlaştırılmasında çok önemli bir nokta.  Bunun için bugün, tam da şu anda harekete geçmemiz gerekiyor. Türkiye’yi girişimcilik alanında dünyanın üst sıralarına taşımak üzere çalışmanın ‘tam zamanı’” şeklinde konuştu.

GEN Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır ise, konu hakkında “Türkiye’de 2008’den beri her Kasım ayında 178 ülkeyle aynı anda kutlanan GGH; STK ve üniversitelerden oluşan 20 kurumun desteğiyle, bu sene GEN Türkiye ve Habitat Derneği genel koordinasyonunda düzenleniyor. Pandemi dönemi yarattığı olumsuzluklara rağmen girişimcilik ekosistemi için birçok fırsat da ortaya çıkardı. Bu sebeple bu sene tüm girişimcilik ekosistemine fikrini hayata geçirmenin, iz bırakmanın, sınırları aşmanın, yatırım almanın ve girişimciliği yeniden kodlamanın tam zamanı diyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İlginizi Çekebilir:

Türk Oyun Şirketi Click Game Studio, Netmarble Türkiye Yatırımı Aldı

AMD, 2021 Üçüncü Çeyrek Finansal Raporlarını Yayınlandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz