Pazar, Eylül 20, 2020
Ana Sayfa Dijital Son Zamanlarda Twitter Tarafından Platforma Eklenen 10 Yeni Özellik! 

Son Zamanlarda Twitter Tarafından Platforma Eklenen 10 Yeni Özellik! 

Sosyal medya devi Twitter, bünyesine eklediği özelliklerle platformun sürekli yenilenen kitlesine ve platform dışında değişen dinamiklere uyum sağlamaya çalışıyor. İşte son zamanlarda Twitter tarafından platforma eklenen 10 yeni özellik! 

Twitter, bünyesine eklediği özelliklerle sosyal medyanın sürekli yenilenen kitlesine ve platform dışında değişen dinamiklere uyum sağlamaya çalışıyor. Bu kapsamda getirilen yenilikler, birçok kullanıcı tarafından oldukça heyecan verici bulunuyor. Eklenen özelliklerin; kullanıcıların Twitter’ı daha etkin, dinamik ve güvenli bir şekilde kullanmalarını mümkün hale getirirken sosyal medya deneyimlerini ve Twitter’da geçirdikleri zamanı da zenginleştirdiği ifade ediliyor. İşte son zamanlarda Twitter tarafından platforma eklenen 10 yeni özellik! 

Son günlerde Twitter tarafından platforma eklenen yeni özellikler!

1. Hepsi tek bir yerde yorum içeren retweetler 

Artık iOSAndroid ve web arayüzünde, yorumları olan Retweet’leri tek bir yerde görebilirsiniz. 

2. Fotoğraf ve videolarla yanıtlayın ve Retweet’leyin 

Artık uygulama içi kamera ile bir tweet’e eklemek üzere en fazla 4 fotoğraf veya video çekebilir, ayrıca artık fotoğraflarınız ve videolarınızla başka tweet’leri yanıtlayabilir veya retweet’leyebilirsiniz. 

3. Listeyi özelleştirmek için banner resmi yüklemek 

iOS ve web arayüzünde bir liste oluşturduğunuzda veya düzenlediğinizde, bu listeyi özelleştirmek ve kendi listeniz haline getirmek için artık kendi banner resminizi yükleyebilirsiniz. 

4. Zaman akışınıza sesler ve sohbetler ekleyin 

Kullanıcılar, artık ‘Listeler’i kullanarak zaman çizelgelerine yeni sesler ve sohbetler ekleyebilir. Bununla beraber; bir liste yapabilir, yeni listeleri keşfedebilir, bir listeyi takip edebilir ve bir listeyi tweet’leyebilir.

5. Tweet’i taslak olarak kaydedin ve istediğiniz zaman gönderin 

O tweet’i göndermeye hazır değil misiniz? Şimdi bir taslak olarak kaydedebilir veya tweet oluşturucudan belirli bir zamanda gönderilmesini planlayabilirsiniz. 

6. Test Özellikleri 

Şirket, eklediği test özellikleri ile de gelecek zamanlarda eklenecek yeni özelliklere yönelik hazırlık yapmaya çalışıyor.  

7. Sesinizle Tweet Atın 

iOS’ta artık sesinizle tweet atabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey; ‘Tweet Oluştur’a basmak, sesinizi kaydetmek ve tweet’inize eklemek. 

8. iOS ve web’deki sohbetler için yeni düzen 

Twitter, sohbetlerinizin okunmasını ve takip edilmesini kolaylaştırmanın yollarını da test ediyor. iOS ve web arayüzündeki bazı kullanıcılar, artık kimin kimle konuştuğunu daha net hale getiren ve sohbetin daha fazlasını tek bir görünüme sığdırmak için çizgilerden ve satır başlarından oluşan cevaplara özel yeni bir düzen görmeye başlayacak.

9. İstediğiniz kişiyle bir sohbet edin 

Twitter, tam olarak istediğiniz kişiyle bir sohbet başlatmanın yeni bir yolunu da sunuyor. Özelliğin, başlangıçta küresel olarak küçük bir yüzdenin kullanıma açılacağı ifade ediliyor. 

10. İnsanları saldırgan yanıtları yeniden düşünmeye teşvik etmek için güvenlik denemesi 

Twitter; kullanıcıların bir yanıtı yeniden düşünmesine izin vermek için zararlı olabilecek bir dil kullanıyorsa, yanıtı yayınlamadan önce gözden geçirme seçeneği sunan bir özellik denemesi de yapıyor. Özelliğin, şimdilik yalnızca iOS işletim sisteminde kullanılabildiği ifade ediliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Twitter Yeni Bir Liste Sistemi Üzerine Çalışıyor

Twitter, Sesli Tweet Özelliğini Test Ediyor

Twitter Okumadan Paylaşılan Makalelere Sınırlama Getiriyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

‘Observer: System Redux’ Oyununun Çıkış Tarihi Belirlendi

"Bloober Team" tarafından geliştirilen 'Observer: System Redux' oyununun çıkış tarihi belirlendi. Oyun, 10 Kasım 2020 tarihinde oyun-severlerin beğenisine sunulacak. "Bloober Team", 'Observer: System Redux' oyununun...

‘Call of Duty: Black Ops Cold War’ PC Açık Beta, 15 Ekim’de Başlıyor!

'Activision' oyun stüdyosu tarafından geliştirilen ve en son PlayStation 5 etkinliğinde Trabzon'un da yer aldığı bir oynanış videosu gösterilen 'Call of Duty: Black Ops...

ABD Yönetimi, TikTok ve Oracle Arasındaki Anlaşmaya Onay Verdi 

Donald Trump, ABD yönetiminin TikTok ve Oracle arasındaki anlaşmaya onay verdiğini açıkladı. Çin hükumetinin, ikili arasındaki anlaşmayı onaylayıp onaylamayacağı ise henüz bilinmiyor.   ABD Başkanı Donald Trump’ın; kullanıcı verilerini Çin hükumetine ilettikleri gerekçesiyle TikTok ve WeChat hakkında iki adet kararname...

James Dyson, Tarım ve Teknoloji Arasındaki İlişkinin Geleceği ile İlgili Konuştu 

Dyson’ın kurucusu James Dyson, tarım ve teknoloji alanları arasındaki ilişkinin geleceği ile ilgili The Times’a konuştu. Açıklamalarında çocukluğunun tarım alanlarına yakın bir bölgede geçtiğinin altını çizen Dyson, 2013 yılından bu...

Telefonların Eskimediği ilk Apple Event, CoD Trabzon, Amazon Prime Türkiye – DigiToll #33 Yayında!

Tekno Safari editörlerinin haftanın öne çıkan haberlerini ve dijital dünyada en çok konuşulan konuları derlediği DigiToll’ün 33. bölümü, “Tekno Safari” YouTube kanalında yayınlandı. Her Pazar izleyicisiyle buluşan teknoloji haber...