Okuma Süresi
1 dakika
Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olan Amazon’dan çalışanlarına şaşırtıcı destek: Şirket, çalışanların ev ve araba alabilmelerine yardımcı oluyor.
E-ticaret sitesi denilince ilk akla gelen şirketlerden birisi olan e-ticaret devi Amazon, kitap, CD, DVD ile başlayan e ticaret yolculuğunda bugün inanılmaz noktalara ulaşmış durumda. Tabii bununla birlikte bünyesinde burulan ve istihdam edilen kişilerin sayısı da şirketle birlikte büyümeye devam ediyor. Diğer yandan bir aile gibi büyümeye devam eden  Amazon şimdi de çalışanlarının ev, araba gibi mülklere sahip olabilmeleri için onlara yardımcı oluyor. İşte detaylar!

Kredi Kolaylığı Sağlıyor

Dünyanın ilk e-ticaret sitesi olmasa da ilklerinden birisi olarak tanıdığımız Amazon, bugün geldiği devasa boyutta iş hacmi ile hepimizin tanıdığı bir e ticaret sitesi. Bugüne kadar ticari başarıları anlamında birçok şirkete örnek teşkil eden Amazon, şimdi de çalışanları için yaptığı bir hamle ile örnek olmaya devam ediyor. Şirket, çalışanlarının ev ve araba sahibi olabilmeleri için şirket bünyesinde bir program başlatmış durumda. Buna göre ABD merkezli kredi kuruluşu olan Better ile bir iş birliği yaparak start verdiği proje ile Amazon çalışanlarının ev ve araba alımları kolaylaşmış olacak. Çalışanlarının en büyük ve en temel ihtiyaçlarının giderilmesi karşılığında verimlerinin de yükseleceğini düşünen şirket, bu proje ile birçok çalışanın gerçekten de en temel sorunu olan barınma sorununa köklü bir destek sunmuş oluyor.

İş Verimini de Artıracak

Amazon tarafından başlatılan çalışana destek programı, Amazon’da hali hazırda çalışmaya devam eden personelin yanı sıra şirkette daha önceden çalışmış herhangi bir kişi için de geçerli olacak. Diğer yandan ev ve araba alımı konusunda oluşturulan destek programında ev alacak olan çalışanların daha fazla destek alacakları bekleniyor. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Amazon sözcüsü Brad Glasser, ‘çalışanların zihinsel, fiziksel ve finansal sağlığını desteklemek için her zaman yeni yollar aradıklarını’ aktardı. Bununla birlikte çalışanın fiziksel, finansal ve zihinsel sağlığının korunmasının aslında çalışanın iş verimini doğrudan etkilediğini ve bunu da artırmak istediklerini belirtti.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz