honor dizüstü bilgisayar

Huawei Technologies çatısı altında faaliyet gösteren Honor, ilk kez PC kategorisinde bir ürün duyurusu yaptı. Honor dizüstü bilgisayar MagicBook, 14 ve 15 inç’lik modellere sahip. 

Honor, dizüstü bilgisayar kategorisindeki ilk ürünü MagicBook 14 ve MagicBook 15’i İspanya’da tanıttı. Honor için bir ilk olma özelliği taşıyan ürün ile Honor dizüstü bilgisayar kategorisine giriş yapmış oldu.

14 ve 15,6 inçlik boyutlara sahip iki seçenek ile kullanıcı karşısına çıkan Honor MagicBook serisi, tasarımı ve hafifliği ile dikkat çekiyor. Honor MagicBook 14 inç 1.38 kg ağırlığa sahipken, 15,6 inçlik versiyon 1.53 kg ağırlığa sahip. Ürünler sırasıyla %84 ve %87’lik ekran-kasa oranına sahip.

Honor dizüstü bilgisayar serisi aynı zamanda 180 derece açılabilme özelliğine de sahip. Şirket bu özellik ile menteşelerde yaşanabilecek olası kırılmaları da önüne geçmeyi hedefliyor.

Ürünün tasarımında dikkat çeken bir diğer detay ise markaya özgü tasarlanan mavi şerit. MagicBook serisi Mistik gümüş ve Uzay Grisi renk seçenekleriyle satışa sunulacak.

Honor MagicBook Teknik Özellikleri

honor magicbook

Çoklu çekirdek performansıyla, aynı anda çoklu işleme imkan tanıyan Ryzen 5 3500U Mobil işlemciden gücünü alan Honor MagicBook serisi, Radeon Vega 8 grafik işlem ünitesine sahip. 8GB çift kanal belleğe sahip olan Honor dizüstü bilgisayar, 256GB/512GB’lık PCIe NVME SSD depolamaya sahip olarak sunulacak.

Honor MagicBook serisi, parmakizi sensörüne sahip güç tuşu ve pop-up web kamerasıyla diğer cihazlardan ayrışacak özellikleri barındırıyor. Parmak izi sensörlü güç tuşu, işletim sisteminin anında açılmasını sağlarken, hız ve kolaylığı artırıyor. Web kamerası ise kamera tuşunun altında gizli bir şekilde konumlandırılmış. Kullanıcı gerektiğinde tuşa basarak kameranın çıkmasını sağlayabiliyor. Bu sayeye kamera kullanım dışıyken kapalı konumda gizli bir şekilde tutulabiliyor. Bu da birçok insanın endişe ettiği güvenliğe ve gizliliğe katkı sağlıyor.

Cihaz aynı zamanda Magic-Link 2.0 yazılımıyla Honor akıllı telefonlara bağlanabiliyor ve akıllı telefonların kontrolüne de imkan tanıyor.

MagicBook Pil Ömrü 

Honor MagicBook pil ömrüyle kullanıcı dostu özelliklere sahip. 10 saate kadar sunulan pil ömrü sunan cihaz, yeni nesil Tip-C (Type C) güç adaptörü ile kullanılabiliyor. MagicBook serisi, 65W’lık şarj adaptörüyle 60 dakikadan kısa bir sürede şarj adilebiliyor.  Tam şarjda ise 10 saate kadar 1080p’lik bir video dosyası oynatabiliyor. Cihaz bu özellikleriyle de uzun yolculuklar için tercih sebebi olabilir.

Teknoloji haber bültenini izlemek için tıklayınız.