Xiaomi Mi 10 Ultra

Xiaomi, üst segmentte konumlandırdığı ve kamera kurulumu ile dikkat çeken cihazını “DxOMark” kamera testine soktu. Genel skorda 130 puan alan Xiaomi Mi 10 Ultra, Huawei P40 Pro’yu 2 puan geride bırakarak liderliğe oturdu. 8K çözünürlükte 24 kare videolar çekebilen cihaz, video testinde ise 106 puan almayı başardı.

Xiaomi, 16 Ağustos’ta satışa sunduğu Xiaomi Mi 10 Ultra akıllı telefonu ile dikkatleri üzerine çekmişti. Arka gövdesindeki geniş kamera kurulumu ile dikkat çeken cihazın Android dünyasının en donanımlı ürünlerinden biri olduğu ifade edilmişti. Bununla birlikte; dörtlü bir kamera kurulumu ve 48 MP çözünürlüğünde bir ana kameraya sahip olan akıllı telefonun, 8K çözünürlükte 24 kare videolar çekebildiği de biliniyordu.

Telefonun kamera kurulumuna güvenen şirket, kısa bir süre önce tarafsız kamera testi gerçekleştirmeyi vadeden ‘DxOMark’a cihazı teslim etti. Gün içerisinde paylaşılan sonuçlara göre cihaz, genel toplamda aldığı 130 puan ile liderlik koltuğuna oturdu. Huawei P40 Pro gibi güçlü kamera modülüne sahip bir cihazı 2 puan ile geride bırakan akıllı telefon; fotoğraf alanında 142, video alanında ise 106 puan almayı başardı.

Mi 10 Ultra, gece performansında da Huawei P40 Pro’nun önüne geçti

Xiaomi Mi 10 Ultra
DxOMark sonucu

Video stabilizasyonunda 96 puan alan Mi 10 Ultra akıllı telefon, hareketli alanlarda sabit çekimler yapabildiğini de gösterdi. Ayrıca portre modunda nesne ayrımını başarıyla gerçekleştiren cihaz, bu alanda 75 puan aldı. Diğer yandan; gece ışığını yapay zeka ve pozlama algoritmaları ile aydınlatan ve popülerliğini önemli ölçüde bu kısımda kazanan P40 Pro, gece modunda 70 puan almıştı. Gece koşullarında ortam aydınlığına kıyasla kumlanma ve kalite farklarının daha yüksek oranda incelendiği testte, Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu ise 72 puan aldı.

Hem fotoğraf hem de video alanında önemli sonuçlara imza atan cihaz, Galaxy S20 Ultra modeli ile de kıyaslandı. Kıyaslamaların ve raporların sunulduğu DxOMark internet sayfasına ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Oppo’nun İlk Akıllı Saati ve Yeni Kablosuz Kulaklığı Eylül Ayında Türkiye’ye Geliyor

Samsung Galaxy Unpacked Etkinliği, Tüm Dünyada 56 Milyon Kişi Tarafından İzlendi

Xiaomi Mi Note 10 Ultra, Geekbench Testinde Görüldü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz