Netflix Top 10 ismi verilen yeni bir özelliğini duyurdu. Kullanıcılar yeni özellikle birlikte artık günlük olarak ülkelerinde en çok izlenen on içeriği görebilecek. 

Online yayın platformu Netflix rakiplerinin artmasıyla beraber platforma yeni özellikler eklemeye ve kullanıcılarının deneyimlerini artırmaya yönelik çalışmalarını hızlandırdı. Netflix, bu kapsamda geri bildirimlerden yararlanarak aboneleri platformda tutmaya yönelik özelliklere bir yenisini daha ekledi. Türkiye’de kullanıma açılan yeni özelliği Netflix Türkiye resmi Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımla duyurdu. 

Netflix Top 10 listesi ismini verdiği yeni özelliği kullanıcı hizmetine sundu. Abonelerin, ülkelerinde diğer kullanıcıların neler izlediğini görmesine yarayan yeni uygulamayla genel ‘’Top 10’’ listesi yayınlanacak. Genel Top 10 Listesi ile birlikte Top 10 Dizi ve Top 10 Film listelerine kullanıcılar erişebilecek.

Netflix Top Listesi bu şekilde görünecek:

netflix günlük top 10 listesi

Dünya genelinde 167 milyon kullanıcısı bulunan popüler online yayın platformu Netflix, dizi, film ve belgesel olmak üzere abonelerine geniş bir içerik serisi sunuyor. Platform, kararsız olan ya da ne izleyeceğini bilemeyen abonelerini düşünerek rehberlik edecek yeni bir uygulamayı kullanıcılara sundu. 

Abonelerine öneride bulunmak adına günlük olarak hazırlanacak Top 10 listesi hem internet sitesi hem de mobil Netflix uygulamasında kullanılabilecek. Eklenen yeni özellik sayesinde bulunulan ülkede en çok izlenen Netflix içerikleri görüntülenebilecek. 

Top 10 Dizi ve Top 10 Film Listeleri de olacak

Netflix, kullanıcıların ülkelerindeki diğer insanların neler izlediğini görmesini sağlayacak olan özelliği özel tasarımlı yeni bir satırla beğeniye sunacak. Top 10 listesi her gün güncellenecek ve o gün dizi ve filmlerin zevkinize ne kadar uygun olduğuna göre de değişecek. Genel Top 10 Listesi’nin yanında abonelere bir de Top 10 Dizi ve Top 10 Film listeleri de sunulacak. 

Netflix popüler olan dizi ve filmlere, özel bir Top 10 rozeti de ekleyecek. Dizi ve filmlere eklenen Top 10 rozeti sayesinde kullanıcılar söz konusu içeriklere eklenen rozetleri her yerde görebilecek. Netflix bu sayede daha kolay bir şekilde kullanıcıların izleyecek bir şey bulmasına yardımcı olacak. 

Netflix Top 10 listesi özelliğini 6 aydan fazla bir süredir Meksika’da ve Birleşik Krallık’ta deniyordu. Söz konusu uygulamayı başka ülkelere de ekleyen Netflix, dünyanın birçok yerinde bulunan kullanıcılarına içerik seçmek adına rehberlik yapmış olacak. 

Netflix, ‘Made in Turkey’ ibaresini 190 ülkeye taşıyacak

Netflix, abone olmayanlara da film sunacak

REALME 5i KUTU AÇILIŞI (HEDİYELİ!)