MagicBook 14

Çin merkezli teknoloji firması HonorMagicBook 14 ve MagicBook 15 olmak üzere iki ayrı bilgisayar modeli tanıttı. Yeni tanıttığı bilgisayarlar ile Honor ilk defa bilgisayar pazarına girmiş oldu. MagicBook 14’ün en dikkat çeken özelliği ise 10 saate varan pil ömrü. 

Honor MagicBook 14’ün teknik özellikleri 

Honor MagicBook 14’ün teknik özellikleri 

Huawei’nin alt markası olarak hayatına devam eden Honor yeni bir ekosistem kurma peşinde. Honor’un ‘Akıllı Ekosistem’ ismini verdiği bu yeni sistemin en önemli parçalarından olan bilgisayarlarını tanıttı. Honor MagicBook 14 ve MagicBook 15 olarak tanıtılan yeni bilgisayar modellerinin en dikkat çeken özelliği tek şarj ile 10 saate varan kullanım ömrü oldu. Yüksek batarya ömrünün yanı sıra aynı zamanda Type-C üzerinden 65W hızlı şarj özelliğine sahip. 

15.9 mm bir kalınlığa sahip olan yeni bilgisayarların ağırlığı ise 1.38 kilo gram. MagicBook 14 isminden de anlaşıldığı gibi 14 inç bir ekrana sahip. MagicBook 15 ise 15,6 inç bir ekrana sahip. Ekran gövde oranı ise %84. Donanım ve tasarım noktasında ekran dışında bir farkları bulunmayan iki modelde de AMD Ryzen 3500 U işlemcisi kullanılıyor. Grafik birimi noktasında ise Radeon Vega 8 kullanılıyor. 8 GB RAM’e sahip olan bilgisayarların içerisinde 256 GB’lık bir SSD bulunuyor. SSD kullanması sayesinde bilgisayarda yaptığımız bütün işlemler çok daha hızlı gerçekleşecek. Özel bir soğutma sistemine sahip olan yeni modeller kutudan Windows 10 kurulu olarak çıkacak. Aynı zamanda Magıc-link 2.0 ismi verilen bir bağlantı seçeneği sayesinde bilgisayar ve Honor marka telefonlar arasında ekran paylaşımı ve dosya transferi sağlayacak.  

İnce kasasına rağmen her iki modelde de bir adet USB 2.0, bir tane USB 3.0, bir tane Type-C bağlantısına, HDMI girişine ve 3.5 mm kulaklık girişine sahip. Honor MagicBook 14 ve 15, klavye üzerinde gizlenmiş bir pop-up web kameraya sahipler, bu pop-up kameranın flaş desteği de bulunuyor. Aynı zamanda güç tuşları, bir parmak izi okuyucusu. 

Renk seçenekleri olarak ise Uzay Grisi ve Mistik Gümüş bulunuyor. Mart ayının sonunda ilk olarak İngiltere, Almanya, Fransa, Çek Cumhuriyeti gibi pazarlarda satışa sunulacak. 

DigiToll Bölüm 3

Honor MagicWatch 2 Türkiye’de satışa çıktı