Cihaz, günümüzün hibrit çalışma ortamına sorunsuz bir şekilde entegre oluyor. Ayrıntılar haberimizde

Dynabook, hibrit çalışma dünyasında kullanıcı deneyimini iyileştirmek için tasarladığı premium X serisi ürün yelpazesinin bir parçası olan Portégé X40L-K modelini açıkladı. Esnek çalışmayla ilgili zorlukları ortadan kaldıran ince tasarımıyla bir dizi özelliği bir araya getiriyor.

Konuya ilişkin görüşlerini açıklayan Dynabook Europe GmbH Başkanı Damian Jaume, “Çalışma dünyası kalıcı olarak değişti. Artık cihazların, çalışanların gerçek ve çevrimiçi dünya arasında bağlantı kurmasına ve sorunsuz bir şekilde hareket etmesine izin vermesi her zamankinden daha önemli hale geldi. Bunun da ötesinde, çalışanların işverenleri tarafından kendilerine değer verildiğini hissetmeleri gerektiğine inanıyoruz. ” dedi.

Eyesafe sertifikalı ekran

 Portégé X40L-K, yapay zekâ ile geliştirilmiş görsel-işitsel araçlarla mobil çalışma ihtiyaçlarını karşılıyor. Dolby Atmos özellikli dört üst düzey stereo hoparlörle donatılan cihaz, boyutuna göre mükemmel bir ses deneyimi sunuyor. 360 derece çift sıralı mikrofonlar, sesin her yönden eşit şekilde çok yönlü olarak alınmasına olanak tanıyarak kullanıcının oda içerisinde serbestçe dolaşabilmesine izin veriyor ya da çok kullanıcılı konferans görüşmelerinde merkez görevini üstlenme yeteneği sağlıyor. Genel arama kalitesini iyileştiren Yapay Zeka Destekli Gürültü Azaltma özelliği, katılımcıların net ve zahmetsiz bir şekilde duyulabilmelerine olanak tanımak için arka plandaki sesleri izole ediyor ve filtreliyor. Yapay zeka destekli kamera ise kullanılan konferans platformundan bağımsız olarak aydınlatma düzeltmesi, arka plan bulanıklaştırma ve yüz çerçeveleme özellikleri sunuyor.

Portégé X40L-K’nin Eyesafe sertifikalı ekranı, çalışanların cihazlarını uzun süre kullanmaları gereken durumlarda canlı renkleri korurken, mavi ışığa maruz kalma miktarını azaltarak çalışanların göz sağlığını koruyor.

Performans özellikleri

 Intel’in Evo sınıflandırmasını aşacak şekilde tasarlanan cihaz, en yoğun işlerin üstesinden gelmek için 4800 MHz’de çalışan 32 GB’ye kadar çift kanallı LPDDR5 bellekle birleştirilen en son 12. Nesil Intel Core işlemcilerle destekleniyor. 1 TB’ye kadar ultra hızlı PCIe Gen4 SSD sürücüler bol miktarda depolama alanı sağlarken 4 hücreli 65 Wh pil, 11 saate kadar etkileyici bir pil ömrü ile kullanıcılara tüm gün çalışabilme olanağı sağlıyor.

Bir dizi bağlantı noktası ve bağlantı özelliği Portégé X40L-K’yi hibrit çalışma ortamı için ideal bir cihaz haline getiriyor. Thunderbolt 4 özellikli 2 USB-C bağlantı noktası, veri aktarımı, güç dağıtımı ve ekran bağlantısını destekliyor. Üzerinde 2 ek USB 3.2 Tip A ve 1 HDMI 2.0 bağlantı noktası, Gigabit LAN, harici kulaklık/mikrofon girişi ve micro-SD kart yuvası bulunuyor. Wi-Fi 6E ve isteğe bağlı LTE, çalışanların her yerden çalışabilmesine olanak tanıyor.

Portégé X40L-K, 2022 yılının Ağustos ayı itibarıyla satışa sunulacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz