Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Teknoloji alanında yaşanan gelişmelere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Bu kapsamda, inovatif ürünleri ile çoğu zaman önemli bir pazara sahip olan Huawei, bu gelişmelere katkı sağlayan firmalardan birisi. Firma son olarak ise kullanıcılara batarya performansında üst düzey kullanım ömrü sağlayan yeni Band 8 akıllı bilekliğinin tanıtımını gerçekleştirdi.
Merkezi Çin’in Shenzen şehrinde olan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirket olarak tanıdığımız Huawei, 2012 yılı itibarıyla, dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelen bir marka. Her dönem yeni bir ürünle gelişim atağı gerçekleştiren şirket, bugün de akıllı bilekliği Band 8’i tanıtıma çıkardı. İşte detaylar!

Sadece 14 Gram Ağırlığında

Çin’in dünyaca tanınan teknoloji devlerinden birisi olan Huawei’den yine gündeme gelecek bir tanıtım daha gerçekleştirildi. Şirket, bugün gerçekleşen tanıtımda Enjoy 60X ve Nova 11 serisi akıllı telefonları ile birlikte ayrıca yeni akıllı bilekliği Band 8’i de tanıtıma çıkardı. Kullanıcılarla bugün tanışan Huawei Band 8, şirketin en hafif ve en ince fitness takip cihazı olarak akıllarda kaldı. Ağırlık olarak sadece 14 gram ağırlığında olan Huawei Band 8, 8,99 milimetre çerçeve kalınlığına sahip. Ayrıca bu çerçevede AMOLED panelli bir ekran yer alıyor ve ekranın büyüklüğü ise 1,47 inç. Diğer yandan ekran 368 x 194 piksel çözünürlüğe sahip ve yuvarlak köşeli dikdörtgen bir tasarımı bulunuyor.

Yeni Huawei Band 8 neler sunuyor?

Bugğn tanırıma çıkartılan Huawei Band 8’in en öne önemli özellikleri aslında cihazın batarya performansında gizli denilebilir. Yalnızca beş dakika süresince şarj etmiş olduğunuz cihaz tam 2 gün süre ile kullanılabiliyor. Ayrıca cihazın tam şarja ulaşması ise yine yalnızca 45 dakikanızı alıyor. Zamanla yarıştığınız ve zamanın gerçekten de çok önemli olduğu günlük rutininizde cihazın böylesi bir şarj süresine sahip olması ise günlük hayatı oldukça kolaylaştıracak bir özellik. Hatta tam şarja ulaşan cihazınızın 14 günlük kesintisiz kullanım vadediyor olmasının da altını çizmemiz gerekiyor. Bunun yanı sıra Huawei’nin sağlık özellikleri de yeni akıllı bileklik ile yenilenmiş durumda. Zira şirketin yapmış olduğu açıklamaya göre TruSleep 3.0 teknolojisi, bir önceki nesle göre %10 daha yüksek doğrulukta veriler sunarken kullanıcılara kişiselleştirilmiş uyku tavsiyeleri de sunuyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz