Dünya çapında ünlü dijital yayın platformu Netflix’in, bu yıl içerisinde kullanıma sunacağı reklamlı üyelik paketinin fiyatı ortaya çıktı. İşte detaylar!

Dünyada ve özellikle de ülkemizde, dijital yayın platformlarına eğilim artıyor. Bu tercihin sebebi, çoğunlukla tekdüze yayın yapmaya başlayan televizyonlar oluyor. Televizyonda her kanalda aynı türde dizi, film ve programlar izlemekten bıkanlar, birçok dijital yayın platformundan bir ya da birkaçını tercih ederek televizyonla ilişkisini minimuma indiriyor.

Hal böyle olunca, dijital yayın platformları da hem içerik yelpazelerini genişletmeye hem de daha iyi hizmet sunarak müşteri portföylerini büyütmeye çalışıyor. Bu noktadaki en büyük engelse üyelik fiyatları oluyor. Artan maliyetleri izleyiciye yansıtmak zorunda kalan bu platformlar, son dönemde hem uygun fiyatlı abonelik hizmeti sunabilmek hem de içerik listesinin zenginliğini koruyabilmek için reklamlı abonelik sistemine geçiyor. O platformlar arasında Netflix de yer alıyor.

Netflix’ten Uygun Fiyatlı Üyelik Hamlesi!

Netflix, en eski dijital yayın platformları arasında yer alıyor. Kendine özel hazırlanan içerikleri ve listesine dahil ettiği popüler dizi, film ve programlar sayesinde izleyicilerin ilgisini çekmeyi başaran platform, şu sıralar bu ilgiyi yüksek paket fiyatları nedeniyle kaybediyor. Açıldığı günden beri hep ilk sırada yer alan Netflix, yayın hayatında ilk kez, Disney Plus’ın gerisinde kalıyor. Bu da platformun bir şeyler değiştirmesi gerektiğini işaret ediyor.

Her ne kadar içerik kalitesi konusunda ödün vermese de Netflix’in bu kaybı yüksek fiyatlardan kaynaklanıyor. Birçok alternatifin türediği şu sıralarda, birçok kişi daha uygun platformlara geçiş yapmayı tercih ediyor. Bu da Netflix’in kaybı anlamına geliyor. Ancak Netflix, son hamlesiyle toparlanmayı amaçlıyor. Popüler yayın platformu, daha uygun fiyatlı hizmet verebilmek ve kaybettiği müşteri kitlesini tekrar kazanabilmek için reklamlı üyelik sistemine geçiyor.

Netflix’in Yeni Üyelik Paketinin Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Netflix, şu anda Temel, Standart ve Özel olmak üzere 3 farklı üyelik seçeneği sunuyor. Temel pakette görüntü kalitesi 480P ile sınırlandırılırken, standart pakette 1080P, özel pakette ise 4K+HDR kalitesinde video izlenebiliyor.

Bu paketlerin fiyatları ise bu yıl;

  • Temel Plan: 37,99 TL,
  • Standart Plan: 57,99 TL,
  • Özel Plan: 77,99 TL olarak satışa sunuluyor.

Yeni kullanıma sunulacak olan reklamlı paket ücreti ile ilgili henüz Netflix’ten resmi bir açıklama gelmedi ancak, yurt dışında temel paketin 15 dolar olduğu ve reklamlı paket için yaklaşık 7-9 dolar civarında bir fiyat belirlendiği düşünülünce, Türkiye’de de bu fiyatın 20 TL civarında olabileceği tahmin ediliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz