Huawei P50 HarmonyOS
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Kısa bir süre önce işlemci ve ekran özellikleri sızdırılan ‘Huawei P50’ ailesinin, ‘HarmonyOS’ işletim sistemiyle gelen ilk akıllı telefon serisi olacağı iddia edildi. İddiaların doğru çıkması durumunda; Çin merkezli teknoloji devinin, tarihinde ilk kez ‘Android’ işletim sistemi bulunmayan bir akıllı telefon piyasaya süreceği belirtildi.  

Huawei, özellikle ‘Google’ ile yaşadığı ‘Android’ krizi sonrası kendi geliştirdiği ‘HarmonyOS’ işletim sistemi ile ilgili çalışmalarını hızlandırmıştı. Şirket, kısa bir süre önce ‘HarmonyOS 2.0’ sürümünün de geliştirici ‘beta’sını yayınlamıştı. İşletim sistemine ilişkin detaylar henüz bilinmediği için hangi cihazların ‘HarmonyOS’ ile geleceği de birçok kişi için merak konusu olmuştu. Ortaya atılan yeni iddialar; kısa bir süre önce işlemci ve ekran özellikleri sızdırılanHuawei P50’ ailesinin, HarmonyOS işletim sistemiyle gelen ilk akıllı telefon olacağına işaret etti. Serideki cihazların, varsayılan olarak ‘HarmonyOS 2.0’ yüklü bir biçimde kullanıcı beğenisine sunulacağı belirtildi.  

Ayrıca iddiaların doğru çıkması durumunda; Çin merkezli teknoloji devinin, tarihinde ilk kez ‘Android’ işletim sistemi bulunmayan bir akıllı telefon piyasaya süreceği ifade edildi. Diğer yandan; Huawei, kısa bir süre önce 2021 yılı sonuna kadar en az 100 milyon akıllı telefonunu ‘HarmonyOS’a geçirmeyi hedeflediğini açıklamıştı. ‘Huawei P50’ akıllı telefon modelinin ise çift ön kamera ve dörtlü arka kamera kurulumu ile geleceği sızdırılmıştı.  

‘Huawei P50’ serisindeki modeller, tedarik sorunu olmazsa ‘Kirin 9000’ işlemci modeli ile gelecek

Huawei P50

Bununla birlikte; Huawei P50’ serisindeki modellerin, tedarik sorunu yaşanmaması durumunda ‘Kirin 9000’ işlemci ile geleceği ifade edilmişti. Tedarik sorunu yaşanması durumunda ise Huawei’nin, ‘Qualcomm Snapdragon 875’ işlemci modelini değerlendirebileceği belirtilmişti. OLED ekran teknolojisini kullanacak olan cihazın, kutusundan 5000 mAh kapasitesinde bir batarya ile çıkacağı da ortaya atılan iddialar arasındaydı. Serideki modellerin ayrıca, 8 GB ve 12 GB RAM seçenekleri ve 256 GB dahili depolama alanıyla geleceği iddia edilmişti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Huawei ‘P50’ Ailesinin İşlemci ve Ekran Özellikleri Sızdırıldı!

Huawei HarmonyOS 2.0 İşletim Sisteminin Beta Sürümünü Yayınladı

HarmonyOS 2.0 İşletim Sistemi Desteği Alacak Huawei Cihazlar Sızdırıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz