WhatsApp Web Görüntülü Arama

WhatsApp, web arayüzü ve masaüstü sürümü bünyesine sesli ve görüntülü arama özelliği ekledi. Henüz kısıtlı bir kullanıcı kitlesinin beğenisine sunulan özelliğin, kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcılar için yaygın kullanıma açılacağı belirtildi. 

WhatsApp, web arayüzü ve masaüstü uygulaması bünyesine sesli ve görüntülü arama özelliği eklemeye başladı. Henüz kısıtlı bir kullanıcı kitlesinin beğenisine sunulan özelliğin, kademeli olarak erişime açılmaya başlandığı ifade edildi. Söz konusu yeniliğin ayrıca, kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcılar için yaygın kullanıma açılacağı belirtildi. Şirket; platforma gelmesi uzun bir süredir beklenen sesli ve görüntülü konuşma özelliğini, birkaç ay önce test etmeye başlamıştı.  

Aktarılan detaylara göre; özelliğe erişimi açılan kullanıcılar, WhatsApp’ın web arayüzünde ve masaüstü uygulamasında sohbet ekranının üst kısmında sesli ve görüntülü arama butonlarını görebiliyor. Bu butonlara tıklanması durumunda WhatsApp, kullanıcıdan mikrofon ve kameraya erişim izni talep ediyor. Gerekli kullanıcı izinlerinin verilmesinin ardından ise kullanıcılar, platform üzerinden sesli ve görüntülü aramalar gerçekleştirebiliyor. Özelliğin hala ‘beta’ aşamasında olması nedeniyle, tüm WhatsApp kullanıcılarının erişimine açılmadığı dile getiriliyor. 

WhatsApp Web, sesli ve görüntülü konuşma özelliğini COVID-19 ile artan talep sonrası test etmeye başladı

WhatsApp Web Görüntülü Konuşma

Diğer yandan; sesli ve görüntülü konuşma özelliği, WhatsApp Web dışında birçok sosyal medya platformunun web arayüzü ve masaüstü uygulamasında halihazırda mevcuttu. WhatsApp’ın mobil uygulamasında var olan özelliğin, uzun bir süredir web arayüzüne ve masaüstü uygulamasına da gelmesi bekleniyor. Özellikle COVID-19 salgını nedeniyle yapılan sıkı karantina ve sosyal izolasyon çalışmaları, görüntülü konuşma platformlarına yönelik talebi artırmıştı. WhatsApp da söz konusu hizmeti, artan talep sonrası test etmeye başlamıştı.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

WhatsApp Masaüstüne Sesli ve Görüntülü Konuşma Özelliği Geliyor

WhatsApp Web Arayüzüne, Sesli ve Görüntülü Konuşma Desteği Geliyor 

WhatsApp Görüntülü Konuşma En Fazla Kaç Kişi ile Yapılabilir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz