Cumartesi, Ekim 16, 2021
Ana SayfaTeknolojiHuawei, ‘Sıvı Lens’ Teknolojisini Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor 

Huawei, ‘Sıvı Lens’ Teknolojisini Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor 

Huawei, 2021 yılında piyasaya süreceği akıllı telefon modellerinin kameralarında ‘Sıvı Lens’ teknolojisi kullanmaya hazırlanıyor. Söz konusu teknolojinin, görüntü sabitleme ve odak sürelerini yalnızca birkaç milisaniyeye indireceği ve oldukça iyi oranda hızlandıracağı ifade ediliyor.  

Gizmochina’nın haberine göre; Huawei, 2021 yılında piyasaya süreceği amiral gemisi akıllı telefon modellerinin kameralarında ‘Sıvı Lens’ teknolojisine yer vermeye hazırlanıyor. Şirketin, söz konusu teknolojinin test çalışmalarında son aşamaya geldiği ifade ediliyor. Çin merkezli teknoloji devinin, 2019 yılının Aralık ayında ‘Sıvı Lens (Liquid Lens)’ teknolojisi adı altında bir patent başvurusunda bulunmuş olduğu da biliniyor. Başvurunun, 2020 yılının Nisan ayında onaylandığı belirtiliyor. Huawei’nin ise bu aşamadan sonra ‘Sıvı Lens’ teknolojisini akıllı telefonlarında kullanabilmek için gerekli çalışmalara başlamış olduğu dile getiriliyor.  

Aktarılan detaylara göre; ‘Sıvı Lens’ teknolojisi, görüntü sabitleme ve odak sürelerini yalnızca birkaç milisaniyeye indirerek oldukça iyi oranda hızlandırabiliyor. Söz konusu teknoloji sayesinde, özellikle hareket halinde olan nesnelerin kamera tarafından çok daha iyi ve kararlı bir şekilde takip edilebileceği ifade ediliyor. Böylece kullanıcıların, akıllı telefon kamerasındaki görsel deneyimlerinin de başka bir boyuta ulaşacağı belirtiliyor.  

‘Sıvı Lens’ teknolojisinin, başlangıçta yalnızca telefoto kameralarda kullanılması bekleniyor

Sıvı Lens

Diğer yandan; ‘Sıvı Lens’ teknolojisinin, başlangıçta yalnızca telefoto kameralarda kullanılması bekleniyor. Sony’nin, ‘IMX782’ kamera sensöründe de söz konusu teknolojinin yer alacağı tahmin ediliyor. Lensin, Sony tarafından henüz duyurulmadığının da altı çiziliyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Huawei ‘P50’ Ailesinin İşlemci ve Ekran Özellikleri Sızdırıldı!

Huawei Mate40 Pro Türkiye’de Ön Siparişe Açıldı

Huawei ‘Petal Search’ Arama Motoru ile İlgili Geri Bildirimde Bulunan Kullanıcılar, Hediye Kazanma Fırsatı Yakalıyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR