Huawei Petal Search

Huawei ‘Petal Search’ arama moturu, kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirilmeye devam ediyor. Aktarılan detaylara göre; 3 Aralık 2020 tarihine kadar Çin merkezli teknoloji devinin arama motoru hakkında geri bildirimde bulunan kullanıcılar, hem hediye kazanma fırsatı yakalıyor hem de platformun geliştirilmesine katkı sağlıyor. 

Huawei ‘Petal Search arama motoru, kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirilmeye devam ediyor. 3 Aralık 2020 tarihine kadar; Çin merkezli teknoloji devinin arama motoru hakkında geri bildirimde bulunan kullanıcılar, hem hediye kazanma fırsatı yakalıyor hem de platformun geliştirilmesine katkı sağlıyor. Öneriler, tasarım ile ilgili fikirler, beğenilmeyen noktalar, uygulamada bulunan sorunlar ve daha birçok konu ile ilgili geri bildirim veren kullanıcıların; 5 adet Huawei Watch GT2, 10 adet Huawei Sport Lite AM61 Bluetooth kulaklık, 15 adet Huawei CM510 Bluetooth hoparlör ve 20 adet Huawei Band 4 akıllı bileklikten birini kazanabileceği ifade ediliyor.  

Geçerli geri bildirimler belirlendikten sonra, en fazla geçerli geri bildirimde bulunan kazananların ‘Huawei Community’ sayfasından duyurulacağının da altı çiziliyor. Geri bildirimlerin geçerli olabilmesi için geri bildirim verilen konuyla ilgili açıklamanın, anlaşılır bir şekilde yazılması gerekiyor. Şirket; önce geri bildirim verilen noktanın belirtilmesi ve daha sonra açıklama yapılması gerektiğine işaret ediyor. Geri bildirim verilen noktayla ilgili ekran görüntüsü veya kaydı eklemenin ise kullanıcıların kendi tercihine kaldığı belirtiliyor. 

Petal Search’ üzerinden yapılan arama sonuçları, tercihlere ve lokasyona göre özelleştirilebiliyor 

Petal Search

Aktarılan diğer detaylara göre; ‘AppGallery’ ile doğrudan entegre çalışan ve ‘Qwant’ ile ‘Yandex’ arama motorlarının gücü ile birçok farklı kaynaktan aynı anda uygulama araması yapabilenPetal Search, bulunan uygulamaların hangi kaynaktan yükleneceği ve Huawei’nin güvenlik testlerinden geçip geçmediği bilgisini de sonuç ekranında gösteriyor. Üçüncü parti kaynaklar arasında; AptoideAPKMonkAPKPureAPKCenter ve UpToDown yer alıyor. Böylece kullanıcılartam olarak istedikleri uygulamayı, istedikleri kaynaktan ve güvenlik kontrolleri önceden yapılmış şekilde indirebiliyor. Huawei ‘Petal Search, aynı zamanda indirilen ve daha önce cihazda bulunan uygulamaların güncellemelerini de kontrol ediyor. 

Petal Search ile haber, görsel, video, müzik, spor etkinlikleri, otel ve restoran rezervasyonu ve uçak bileti gibi aramalar da yapılabiliyor. Tüm arama sonuçları, kullanıcının kişisel tercihlerine ve bulunduğu lokasyona göre özelleştirilebiliyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Huawei, Uygulama Aramak İçin de Kullanılabilen ‘Petal Search’ İsimli Arama Motoru Hizmetini Tanıttı

Huawei, Katlama İzini Ortadan Kaldıran Patent Aldı

Huawei P Smart 2021’i Ön Siparişe Açtı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz