Huawei, yeni bir akıllı telefon markası kuruyor. Huawei ‘nin NZone ismiyle anılan yeni akıllı telefon markası, Honor ayrılığından sonra şirketin yerini doldurmaya çalışıyor. NZone’un ilk akıllı telefon modeli NZone S7, 22 Haziran’da resmi olarak tanıtılacak. 

Çin merkezli teknoloji üreticisi Huawei, Trump yönetimindeki ABD hükümeti ile ciddi sıkıntılar yaşadı. Çin hükümetine bilgi kaçırdığı ve casus olduğu suçlamalarıyla ABD tarafından ambargolara maruz kalan Huawei, bünyesinde bulunan Honor ile yollarını ayırdığını duyurmuştu. Hiçbir ABD’li şirket ile de çalışamayan Huawei, Honor’u faaliyetlerine devam edebilmesi için başka bir şirkete satmıştı. Huawei bünyesinden çıkan Honor ise, aradan geçen bir yıllık sürenin ardından söz konusu hamlenin meyvelerini toplamaya başladı. Şirket geçen günlerde tanıttığı Honor 50 akıllı telefon serisi ile birlikte hem Google Servisleri hem de Qualcomm desteğine kavuştu. 

Honor’un faaliyetlerine kendi başına devam edebilmesi için bünyesinden çıkarsa da Huawei’den yeni bir atak geldi. Şirket, Honor’un yerine yeni bir akıllı telefon markası geçirmeyi hedefliyor. Huawei’nin Nzone ismini verdiği yeni akıllı telefon markasının internet sitesi kuruldu bile. NZone isimli markanın ilk akıllı telefonu ve telefonun özellikleri de web sitesinde listelendi. Yeni Çinli marka NZone’un resmi tanıtımı ise 22 Haziran’da gerçekleşecek. Markanın cihazları China Mobile operatörü için üretilecek. 

Huawei ’nin yeni alt markası: NZone 

Huawei çatısı altında faaliyetlerine başlayan NZone, internet sitesinde ilk akıllı telefon modelini de görücüye çıkardı. NZone S7 ismiyle anılacak ilk akıllı telefon giriş-orta segmentte konumlanacak. Huawei’nin yeni markası NZone’un ilk akıllı telefonu ‘S7’, 90 Hz ekran tazeleme hızına sahip IPS LCD bir ekranla gelecek. Üçlü bir kamera kurulumuna sahip olacak akıllı telefonun ana kamerası 64 MP olacak. Gücünü MediaTek Dimensity 720’den alan cihaz, 40 W hızlı şarj desteğiyle gelecek.

Huawei, Çinli operatör şirketleriyle ortaklık yürütüyor. China Telecom, China Unicom ve China Mobile için akıllı telefonlar üreten şirket, farklı yan markalar altında bu ürünleri sunuyor. Örneğin, Maimang cihazları China Telecom tarafından pazarlanırken, Nova akıllı telefonlar China Mobile tarafından pazarlanıyor. Şirket NZone’u ise China Telecom için üretecek ve bu marka Nova’nın yerini alacak. Huawei’nin yeni akıllı telefon markasının şimdilik Çin’de aktif olacağı düşünülüyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

İlginizi Çekebilir:

Huawei, P50 Serisinin Tanıtımını Yine Erteledi: Çip Krizi ve ABD Kısıtlamaları

Honor 50 Serisi Tanıtıldı: Google Desteği ve Qualcomm İşlemci ile Geldi!

Bileğinizdeki Şık Akıllı Arkadaş: Huawei Watch Fit Elegant İnceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz