Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Twitter’ı satın alarak CEO’luğunu da yürüten Elon Musk’ın ardından yerine gelen yeni CEO Linda Yaccarino, bugün görevine başladı. Yaccarino göreve gelir gelmez Twitter’daki ilk icraatını yerine getirdi.

Dünyanın en büyük ve en popüler mikroblog platformlarından birisi olan Twitter’da Elon Musk artık tek yetkili isim değil. Yeni CEO’luğa gelen Linda Yaccarino, bugün görevine başladı ve başlar başlamaz da geçmişte birlikte çalıştığı Joe Benarroch’u Twitter’a transfer etti. Yaccarino ve Benarroch, daha önce birlikte çalıştıkları dönemde NBC’de 100 milyar dolarlık reklam geliri sağlamışlardı. İşte Twitter’da yeni CEO dönemi ve detaylar!

Devir Teslim Töreni Bugün Gerçekleşti

Dünyanın en büyük mikroblog platformlarından birisi olan Twitter’da bir süredir tek isim Elon Musk olmuştu. Ünlü iş insanı Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldıktan sonra platformda epey bir değişikliğe gitmiş ve bunları da yalnızca kendi kararı ile gerçekleştirmişti. Çoğu zaman eleştirilere maruz kalan Elon Musk için işler artık değişti. Çünkü bugünden itibaren artık Twitter’ın yeni CEO’su olan Linda Yaccarino görevinin başına geçti. Elon Musk ise bundan böyle şirkette farklı işlerle ilgilenmeye devam edecek. Geçtiğimiz ay Elon Musk tarafından yapılan bir açıklamada Twitter’ın yeni CEO’sunun Linda Yaccarino olacağı duyurulmuş, Yaccarino ise bu açıklamayı memnuniyetle karşılamıştı. Bugün ise artık Elon Musk ve Linda Yaccarino arasında bir devir teslim töreni gerçekleşerek Yaccarino CEO’luk koltuğuna oturdu.

İlk İcraat Tamam

Linda Yaccarino, Twitter’ın CEO’luk koltuğuna oturur oturmaz  ilk icraatını da gerçekleştirdi. Bu doğrultuda bir transfer yaparak NBC’de kendi ekibi içerisinde çalışan üst düzey yöneticilerden Joe Benarroch’u Twitter kadrosuna aldı. Henüz Benarroch’un Twitter’daki resmi görevi ile ilgili bir açıklama yapılmasa da bu transferin nedeninin gelirlerin artırılmasına yardımcı olmak için yapıldığı tahmin ediliyor. Zaten Yaccarino’nun şirkette ilk odaklanacağı konunun da şirket gelirlerini artırmak olduğu söyleniyor. Çünkü Elon Musk döneminde Twitter beklenilenin üzerinde bir gelir kaybı ile karşı karşıya kalmıştı. Yaccarino ise şirketin reklam gelirlerini yeniden yükseltmeyi hedefliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz