Ana Sayfa Teknoloji Huawei, Yeni Bir Katlanabilir Akıllı Telefon Patenti Aldı 

Huawei, Yeni Bir Katlanabilir Akıllı Telefon Patenti Aldı 

0
960
Huawei Yeni Katlanabilir Telefon

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, yeni bir katlanabilir akıllı telefon patenti aldı. Patent görsellerinde şirketinilk katlanabilir akıllı telefonları olan Mate X’ ve ‘Mate XS’ten daha farklı bir tasarım tercih etmiş olduğu görüldü. Modelin, ‘İstiridye Kabuğu’ olarak adlandırılan ve dikey olarak katlanan bir tasarıma sahip olduğu ifade edildi. 

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, yeni bir katlanabilir akıllı telefon patenti aldı. Patent görsellerinde şirketin, ilk katlanabilir akıllı telefonları olan ‘Mate X’ ve ‘Mate XS’ten daha farklı bir tasarım tercih etmiş olduğu görüldü. ‘Mate X’in bir düşük versiyonu olacağı tahmin edilen modelin, ‘İstiridye Kabuğu’ olarak adlandırılan ve dikey olarak katlanan bir tasarıma sahip olduğu ifade edildi. Şirketin ayrıca, çift kapaklı bir tasarım üzerinde çalıştığı belirtildi.

Huawei Yeni Katlanabilir Telefon

Aktarılan diğer detaylara göre; alınan patent hayata geçirilirse, Huawei’nin yeni katlanabilir akıllı telefonu 5G bağlantı desteği ve çift arka kamera ile gelecek. Cihazın arka gövdesinde, ekran-gövdeni oranı düşük ve küçük bir ikincil panel bulunacak. Arka gövdedeki çift kamera dışında, tasarımda görünür olan herhangi başka bir kamera modülü yer almayacak. Şirket; oldukça büyük olan çentiksiz ana ekrana, ekran altı kamera yerleştirecek. Telefonun sol tarafında ses açma-kapama tuşu, sağ tarafında ise güç butonu yer alacak. Çin merkezli teknoloji devinin; cihaza herhangi bir USB Type-C girişi, ‘jack’ girişi, hoparlör veya mikrofon yerleştirip yerleştirmeyeceği henüz bilinmiyor.  

Huawei, daha önce de benzer bir akıllı telefon patenti almıştı

Huawei Telefon Patenti

Diğer yandan; Huawei, daha önce de benzer bir akıllı telefon patenti almıştı. Söz konusu patentteki cihazın, yeni patentteki modele göre daha küçük bir ikincil ekrana sahip olduğu belirtilmişti. Haberin teknoloji gündemine oturmasının ardından; şirketin, yeni patentini hayata geçirip geçirmeyeceği de merak konusu oldu. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Huawei, ‘Mate 30E Pro 5G’ Akıllı Telefon Modelini Tanıttı 

Huawei CEO’su, ‘Mate 40’ ve ‘iPhone 12’ Arasında Karşılaştırma Yaptı 

Huawei, Yeni ‘Mate 40’ Akıllı Telefon Serisini ve Yeni Ekosistem Ürünlerini Tanıttı! 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz