Mate 40 iPhone 12 Karşılaştırma
Okuma Süresi
2 dakika

Huawei CEO’su Richard Yu, ‘Mate 40’ akıllı telefon serisinin tanıtıldığı online etkinlik sonrası basın mensuplarıyla bir araya geldi. ‘Mate 40’ ve ‘iPhone 12’ arasında bir karşılaştırma yapan YuMate 40’ın tasarım, işlemci performansı ve 5G bağlantı hızı noktasında ‘iPhone 12’den çok daha güçlü olduğunu açıkladı.  

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, 22 Ekim tarihinde gerçekleştirilen online bir etkinlikte ‘Mate’ ailesine eklediği yeni ‘Mate 40’ akıllı telefon serisini tanıttı. Etkinlikte ayrıca; Porsche Design ‘Huawei Watch GT 2’ akıllı saat, ‘Huawei Freebuds Studio’ kafa bantlı kulaklık, ‘Huawei Sound’ hoparlör ve ‘Huawei Eyewear II’ akıllı gözlük modelinin tanıtımına da yer verildi. Şirket, etkinliğin hemen ardından ürünlerini Çin’de ön siparişe açtı. Ön siparişe açılan ürünlerin, 28 saniye içerisinde tükendiği belirtildi.  

Etkinliğin sunuculuğunu da üstlenen Huawei CEO’su Richard Yu ise lansman sonrası basın mensuplarıyla bir araya geldi. Mate 40’ ve kısa bir süre önce ‘Hi Speed’ etkinliğinde tanıtılan ‘iPhone 12’ arasında bir karşılaştırma yapan Yu, açıklamasında ‘iPhone 12’ serisinin sahip olduğu özelliklerle günümüzü yakalayamadığına işaret etti. Yu ayrıca; ‘Mate 40’ serisinin tasarım, işlemci performansı ve 5G bağlantı hızı noktasında ‘iPhone 12’den çok daha güçlü olduğunu da sözlerine ekledi.  

Bununla birlikte; Apple’ın 5G teknolojisini tüketiciyle buluşturma noktasında oldukça geç kaldığını belirten Yu, ‘iPhone’ ailesine 5G teknolojisinin ‘iPhone 12’ ile geldiğini hatırlattı. Şirket CEO’su; Mate 40’ın Huawei ürün yelpazesindeki üçüncü nesil 5G telefon olduğunu vurguladığı açıklamasında, ‘Mate 40’ın ‘iPhone 12’den çok daha hızlı bir 5G performansı sunduğunun da altını çizdi.  

‘Mate 40’ ve ‘iPhone 12’ serisi arasında tasarım ve işlemci noktasında da bir karşılaştırma yapıldı

Mate 40 ve iPhone 12

Huawei CEO’su Richard Yu, Mate 40’ ve ‘iPhone 12’ arasında tasarım bazında da bir karşılaştırma yaptı. Yu; ‘Mate 40 Pro’nun ince çerçeveli tasarımı sayesinde, ‘iPhone 12 Pro Max’ ile aynı ekran boyutuna sahip olmasına rağmen çok daha küçük bir telefon olmayı başardığını belirtti. Mate 40’ serisini işlemci performansı noktasında da yeni ‘iPhone’ serisinden çok daha iyi bulduğunu ifade eden şirket CEO’su, her iki akıllı telefon serisinde de 5 nm’lik eşit bir transistör mesafesi kullanıldığını hatırlattı. Yu; buna rağmen ‘Mate 40’ serisinde kullanılan ‘Kirin 9000’in, ‘iPhone 12’ serisinde kullanılan ‘A14 Bionic’ten yüzde 30 daha fazla transistör bulundurduğunun altını çizdi. Yu tarafından yapılan karşılaştırmaların tüketici deneyimine nasıl yansıyacağı ise henüz bilinmiyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Tekno Safari Ekibi, Huawei Mate 40 Serisi’ni Özel Canlı Yayında Yorumlayacak (HEDİYELİ)

Huawei, Yeni ‘Mate 40’ Akıllı Telefon Serisini ve Yeni Ekosistem Ürünlerini Tanıttı! 

Huawei, ‘Mate 40’ Serisi ile İlgili Yeni Bir Tanıtım Videosu Paylaştı 

Huawei’nin Kirin 9000 İşlemcisi, Snapdragon 865’i Geride Bıraktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz