Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Huawei de resmi olarak elektrikli otomobil piyasasına girdi. Çin merkezli üreticinin Huawei Cyrus Smart Selection SF5 ismini verdiği araç, tasarımıyla dikkat çekerken bünyesindeki özelliklerle de rekabeti artıracağa benziyor. Huawei Cyrus Smart Selection SF5, 1000 kilometre menzili ile dikkat çekiyor.

Son dönemlerde elektrikli ve otonom araç furyasına dahil olan pek çok firma görüyoruz. Hem bunların çoğu otomobil üreticisi bile değil. Apple Car isimli elektrikli otomobil üzerinde halihazırda çalıştığı bilinen Apple, Xiaomi ve hatta e-ticaret platformu Alibaba’nın dahi elektrikli otomobil geliştirmek istediği biliniyordu. Sektöre katılması beklenen bir diğer isim de elbette ki Huawei idi. Çin merkezli teknoloji üreticisi Huawei, rakiplerinden erken davranarak elektrikli otomobilini anavatanı Çin’de resmi olarak piyasaya sürdü. 

Huawei’nin Cyrus Smart Selection SF5 isimli elektrikli otomobili, SUV tarzında geldiği görülürken, Huawei web sitesine de eklenen aracın böylelikle özellikleri ve hatta fiyatı da belli oldu. 

Huawei elektrikli otomobil, Cyrus Smart Selection SF5 1000 km menzile ulaşabiliyor

Huawei’nin ilk elektrikli otomobili Cyrus Smart Selection SF5, DriveONE sürüş sistemi ile birlikte geliyor. Kullanıcılara için motor kontrolörü, motor ve redüktörü entegre eden bu üçü bir arada sistemin yanı sıra araç saf elektrik modunda 1000 km menzile ulaşabiliyor. Maksimum 405 kW güç üreten otomobil, 820 Nm maksimum torka sahip. Ayrıca Huawei’nin ilk otomobili, 0’dan 100’e 4.68 saniyede çıkıyor. 

Huawei HiCar Akıllı Bağlantı işlevini barındıran ekran, Huawei’nin akıllı arayüzü ile birlikte geliyor. Kullanıcılar arayüzü kolay bir şekilde kullanabilirken, sesli asistan ise fiziksel tuşlara basıldığında uyanıyor. Çift haritalama sunan Huawei HiCar, Baidu ve AutoNavi haritaları arasında kolay bir şekilde geçiş imkanı da veriyor. Tüm bunların yanında Kişiselleştirilmiş Huawei Music, Kugou, Migu ve Cloud Music ve Himalaya gibi NetEase head uygulamalarına da sahip olan Huawei HiCar, bu bağlamda keyifli bir yolculuk vadediyor.

Cyrus ile güçlerini birleştiren Huawei, elektrikli aracına ayrıca, Huawei Smart Cockpit, Huawei Harmony OS, Huawei Kirin modülü, HUAWEI Sound vb. gibi diğer teknolojisini de entegre ederek yarattığı ekosistemi de kullanıcılarına sunuyor. 

Tasarımı ve özellikleri ile elektrikli otomobil sektöründe rekabeti artıracağı düşünülen Huawei Cyrus Smart Selection SF5’in Zhan Hailan, yaldızlı siyah, titanyum gümüş gri ve inci beyazı dış renk seçenekleri bulunuyor. iç mekanda ise Ivory, kuş tüyü kırmızısı ve kutup gecesi siyahı renk seçenekleri bulunan otomobilin, 216.800 yuan ile 246.800 yuan (27.771 dolar – 31.614 dolar) arasında fiyat etiketi bulunacak. Otomobilin Türkiye’ye gelmesi ise henüz beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir:

Toyota, Küresel Pazarda Satışa Çıkacak İlk Tamamen Elektrikli Otomobil Modeli ‘bZ4X’in Konsept Tasarımını Resmen Tanıttı! 

Xiaomi Elektrikli Otomobil için 10 Milyar Dolar Yatırım Yapacağını Açıkladı

Beynine Çip Takılan Maymun Oyun Oynadı, Spot’a Çinli Rakip AlphaDog | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz