Uçan Araba Havaalanı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

İngiltere, dünyanın ilk uçan araba ve sürücüsüz teslimat drone’u havaalanı için resmi izni verdiğini duyurdu. Havaalanının, tamamen elektrikli araçlara ev sahipliği yapacağı ifade edildi.  

İngiltere, dünyanın ilk uçan araba ve sürücüsüz teslimat drone’u havaalanı için resmi izni verdiğini duyurdu. Onayın, İngiltere hükumeti ve Coventry şehir meclisi tarafından verildiği ifade edildi. Havaalanının, tamamen elektrikli araçlara ev sahipliği yapacağı ve alanda, bu araçlar için bir şarj istasyonu olacağının da altı çizildi. Söz konusu havaalanının, 2021 yılı sonlarına doğru Coventry’de kurulacağı dile getirildi. 

Diğer yandan; uçan araba projeleri ve ‘drone’ sektörünün, son yıllarda teknoloji dünyasında büyük oranda yükselişe geçtiği de biliniyordu. Dikey kalkış yapabilen elektrikli araç (eVTOL) sektörünün, 2040 yılına kadar 1 trilyon sterlin büyüklüğe ulaşması bekleniyordu. Coventry’de inşa edilecek olan havaalanının ise uçan araba ve ‘drone’lar için geliştirilen ilk mobil havalimanı olma niteliği taşıyacağı dile getirildi. Dolayısıyla İngiltere’nin, sektörde bir ilke imza atarak söz sahibi ve öncü aktörlerden biri haline gelmeyi hedeflediği tahmin edildi.

Dünyanın ilk uçan araba ve ‘drone’ havaalanı, ‘Urban-Air Port’ tarafından tasarlanacak

Dünyanın İlk Uçan Araba Havaalanı

Aktarılan detaylara göre; dünyanın ilk uçan araba ve ‘dronehavaalanı, ‘Urban-Air Port’ tarafından tasarlanacak ve sıfır emisyonlu olacak. Proje, 2028 yılına kadar kendi ticari uçan araçlarını geliştirerek tüketici beğenisine sunmayı hedefleyen Hyundai Motor Group tarafından desteklenecek. Benzer şekilde, projede İngiltere hükumetinin de desteği bulunacak.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Getir, İngiltere Başkenti Londra’da Hizmet Vermeye Başladı 

İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in Yeni Yıl Mesajı, ‘Alexa’ Bünyesine Geliyor! 

İngiltere 5G Altyapısında Huawei İş Ortaklığını Yasakladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz