Huawei Card

Büyük teknoloji markaları artık sadece ürün satmıyor. Ürünler ile birlikte markalar kullanıcılarına yeni hizmetler sunmayı amaçlıyor. Bu hizmetler kapsamında Huawei kendi kredi kartı ‘’ Huawei Card ’’ hizmetini duyurdu.

Değişen dünya ekonomisinde markaların sadece ürün satması yeterli olmuyor. Aynı şekilde kullanma ve satın alma alışkanlıkları değişen kullanıcılar, çok daha farklı sistemler bekliyor. Bu yüzden teknoloji şirketleri dahil olmak üzere, tüm şirketler ekstra hizmetler sunmaya çalışıyor. Apple gibi büyük bir marka bile kullanıcılarına ekstra hizmetler sunuyor ve sunduğu hizmetler ile oldukça başarılı bir kazanç elde ediyor. Amerikalı teknoloji devi, Apple Arcade, Apple TV+ gibi abonelik sistemlerinin yanında, Apple Card ismini taşıyan, kendi kredi kartını da hizmete sundu. Şimdi de Çin merkezli teknoloji firması Huawei, Apple ile aynı yolu izliyor ve kendine ait olan Huawei Card isimli kredi kartı hizmetini kullanıcılara sunmuş durumda. 

Huawei Card nedir?

Huawei Card nedir?

Apple’ın kredi kartı, titanyum bir gövdeye sahip. Aynı zamanda kartın üzerinde kart numarası, CVV ve kullanma tarihi gibi yazılar da bulunmuyor. Bu şık ve sade tasarım anlayışını Huawei’nde sürdürmeyi amaçladığı belli. Huawei Card, Apple’ın hizmetinde olduğu gibi hem fiziksel hem de sanal kullanıma izin verecek. Huawei’nin kredi kartı, temel olarak ise Çin’in en büyük bankacılık hizmetlerinden biri olan UnionPay sistemini kullanacak. Ek olarak kendi Huawei Pay ödeme sistemi de karta entegre olarak geliyor. Bu sebepten ötürü şu anlık Huawei Card sadece Çin pazarına hizmet edebilecek bir ürün. Apple ise kendi kartında, kendi ödeme hizmeti Apple Pay’ı kullanıyor. Ayrıca  Mastercard gibi büyük bankalar ile de ortaklık halinde. Huawei’de ilerleyen dönemde çok daha farklı banka ile işbirliği yapabilir. 

Şık görüntüsü ve kullanım kolaylıklarının dışında Huawei Card, kullanıcılarına ekstra avantajlar da sağlayacak. Tanıtım etkinliğinde konuşan Richard Yu, Huawei Card kullanıcılarının, ulaşım harcamalarına ekstra avantajlar sağlayacağını söyledi. Ayrıca kullanıcıları teşvik edebilmek amacıyla, Huawei’nin yeni kredi kartı ilk iki yıl boyunca kullanıcısından hiçbir ödeme istemeyecek. Ayrıca her kredi kartı sisteminde olduğu gibi, harcama yaptıkça ekstra puanlar ve para kazanılacak. Ek olarak Huawei kendisine ait olan bir ekosistem yaratmak istiyor. Bu yüzden Huawei servislerinden bu kart ile yapılan alışverişlerin, iadesinde nakit ödeme gerçekleştirilebilecek. Hem sanal hem de fiziksel olarak kullanılacak olan bu kart hizmetinin ilerleyen dönemde başka ülkelere gelip, gelmeyeceğini göreceğiz. 

30 bin liraya Huawei Mate Xs mi? Denizli’de üzüm bağı mı?

Daha Fazlası:

Mart ayında, Twitch ‘de en çok izlenen oyunlar açıklandı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz