Salı, Haziran 22, 2021
Ana SayfaDijitalBebeCruz Nedir? BebeCruz Nasıl Kullanılır?

BebeCruz Nedir? BebeCruz Nasıl Kullanılır?

Çocuğunun küçük gelen kıyafetlerini ve artık oynamadığı oyuncakları değerlendirmek isteyen veya uygun fiyatlı alışveriş yapmayı tercih eden ebeveynler için ‘BebeCruz’ uygulamasını inceledik. Uygulamanın olumlu ve olumsuz tüm özelliklerini, sizler için anlattık. Peki ‘BebeCruz’ nedir ve nasıl kullanılır? Detaylar haberimizde…

İkinci el kıyafet veya eşya kullanımı, giderek popülaritesini artırıyor. Özellikle yetişkinlerin ikinci el kıyafet ve eşyalarını sattığı mobil uygulamalar, kısa bir süre içerisinde geniş kitlelere ulaşabiliyor. ‘BebeCruz’ ise ikinci el ürünlerin bebek ve anneye hitap ettiği bir uygulama. Biz de Tekno Safari editörleri olarak, çocuğunun küçük gelen kıyafetlerini ve artık oynamadığı oyuncakları değerlendirmek isteyen veya uygun fiyatlı alışveriş yapmayı tercih eden ebeveynler için ‘BebeCruz’ uygulamasını inceledik. Peki BebeCruz’ nedir ve nasıl kullanılır? Detaylar haberimizde…

BebeCruz Nasıl Kullanılır?

BebeCruz, ikinci el anne ve bebek alışveriş uygulamasıdır. Adidas, H&M, Benetton Kids, ve Burberry gibi birçok markanın az kullanılmış veya ikinci el ürünlerinin uygun fiyata satın alınabileceği uygulamada ebeveynler; çocuklarına ait küçülmüş eşyaları satarak bir başkasının, ihtiyacı olan bir ürüne uygun fiyata ulaşmasına olanak sağlıyor ve bunu yaparken kazanç da elde edebiliyor. Çocukların gelişimlerinin hızlı olması sebebiyle, alınan ürünlerin kullanım süreleri de oldukça kısıtlı bir hale geliyor. Bu tip uygulamalar da anne ve babaların ihtiyaçlarına cevap veriyor. Oyuncaktan uyku setine, giyimden emzirme döneminde ihtiyaç duyulan ürünlere kadar geniş bir ürün yelpazesi bulunan ‘BebeCruz’da, annelerle takipleşilerek annelik deneyimleri de paylaşılabiliyor.

‘BebeCruz’ nasıl kullanılır? 

BebeCruz Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

Peki ‘BebeCruz’ nasıl kullanılır? Cihazınıza indirdiğiniz BebeCruz uygulamasına, Facebook uygulamasıyla veya manuel olarak üye olabilirsiniz. Eğer ModaCruz hesabınız varsa bu hesabınızla da giriş yapabilirsiniz. Uygulamayı inceleyeceğim süre için manuel olarak üye olmayı tercih ediyorum. 

BebeCruz Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

Kullanıcı adı, şifre, e-posta bilgilerinizi girdikten sonra üyelik koşullarını kabul ettiğinizi yandaki kutucuğa dokunarak onaylıyorsunuz. Daha sonra gördüğünüz ‘üye ol’ yazısına dokunuyor ve üyelik işlemlerinizi gerçekleştiriyorsunuz. Uygulamanın e-postanıza herhangi bir doğrulama kodunu göndermediğini ve birden fazla işlemle uğraşmak zorunda kalmadığınızı belirtmeliyim. Dolayısıyla bu durum bazı uygulamalarda olduğu gibi üyelik işlemini zorlaştırmıyor. 

BebeCruz Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

Üyeliğinizi tamamlamanızın ardından direkt uygulamaya giriş yapmış olacaksınız ve ana sayfa ekranınıza gelecek. Şimdi burada neler yapabileceğinizi adım adım anlatalım. Üstte ürünler, giyim, dolaplar, oyuncak ve keşfet kategorilerini göreceksiniz. Onun üstünde ise uygulamada aradığınız bir ürün varsa kısa yoldan arama yapabileceğiniz arama alanını göreceksiniz.  

BebeCruz Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

Giyim kategorisine geliyorum ve beğendiğim bir ürünü satın almaya karar veriyorum. Bunun için; öncelikle ürünün üzerine dokunuyorsunuz. Ardından karşınıza çıkan fotoğraflarda ürünü inceliyorsunuz.  

BebeCruz Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

Altta yer alan ‘mesaj’ kutucuğuna dokunarak ürünün satışını yapan kullanıcıya mesaj atabilirsiniz. Almak için ise fotoğrafta gördüğünüz ‘satın al’ yazan kutucuğa geliyorsunuz. 

BebeCruz Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

Satın al yazısına dokunduğunuzda ürün sepetinize ekleniyor. Daha sonra, önceden adres bilgilerinizi girmediyseniz bu bilgilerinizi giriyor ve kaydediyorsunuz. Adresiniz onaylandıktan sonra ödemeyi yapacağınız kartınızın bilgilerini giriyorsunuz ve son olarak ‘alışverişi tamamla’ yazısına dokunuyorsunuz.  

BebeCruz Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

Bir ürünü, ödeme işlemlerini henüz gerçekleştirmeden almaktan vazgeçtiyseniz, sepete ekle yazısının yerine bu kez aynı kutuda ‘sepetten çıkar’ yazısını göreceksiniz. Buraya dokunarak ürünü sepetinizden çıkarabilirsiniz.  

‘BebeCruz’ üzerinden ürün satışı nasıl yapılır?

BebeCruz Nasıl Kullanılır?

BebeCruz uygulamasıyla nasıl alışveriş yapacağınızdan bahsettik. İsterseniz siz de bu uygulamada bir satıcı olabilirsiniz. ‘BebeCruz’ üzerinden ürün satışı yapmak için altta yer alan ‘fotoğraf makinesi’ simgesine dokunuyorsunuz. Karşınıza çıkan ekrandan ürünün görsellerini yüklüyorsunuz. 8 fotoğraf yükleyebilirsiniz. Daha sonra kategori, marka, açıklama ve fiyat bilgilerini giriyorsunuz.  

BebeCruz Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

Fatura bilgisi olarak ise adınız, T.C kimlik numaranız, yaşadığınız şehir, ilçe, adres ve telefon numarası bilgilerinizi giriyorsunuz. Son olarak da ‘ürünü ekle’ yazısına dokunarak satışa çıkarıyorsunuz.  

BebeCruz Nasıl Kullanılır?

Ürün satışlarında alıcılar size mesaj gönderdiği takdirde altta göreceğiniz ‘mesajlarım’ simgesine dokunarak mesajlarınızı görebilirsiniz. Haber, yorum, siparişler gibi gelen bildirimlerinizi de yine mesajlar seçeneğinden göreceksiniz.  

BebeCruz Nasıl Kullanılır?

Sağ altta gördüğünüz ‘kişi’ simgesine dokunduğunuzda ise profil bilgileriniz karşınıza gelecektir. Buradan dolabınızı, favorilere aldığınız ürünleri, siparişlerinizi, BebeCruz bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz.  

BebeCruz Nasıl Kullanılır?

Bildirim ayarları seçeneğinden takip, yorum, sepetim vb. ayarlarınızı dilediğiniz gibi aktif ya da pasif hale alabilirsiniz.  

BebeCruz Nasıl Kullanılır?

Yine profilinizde ‘Hızlı Satış Merkezi’ seçeneğine geldiğinizde dolabınıza indirim tanımlayabilir ve öne çıkarabilirsiniz. Aynı şekilde ürünlerinizi de öne çıkarabileceğiniz gibi hızlı kargo merkezini de kullanabilirsiniz.

‘BebeCruz’ Dolabı Öne Çıkarma 

BebeCruz Nasıl Kullanılır?

‘BebeCruz’ uygulaması üzerinden ücretsiz olarak dolabını öne çıkarma işlemi de yapabilirsiniz. Fakat dolabınızı öne çıkarmak için 3, 7, ve 30 gün olmak üzere üç seçenek karşınıza çıkacaktır. Bu seçenekler arasında elbette fiyat farklılıkları da söz konusu.  

BebeCruz Nasıl Kullanılır?

Eğer satışlarınızı bir süre askıya almak isterseniz uygulamanın tatil modu özelliğini kullanabilirsiniz. Yine profilinizden ulaşabileceğiniz bu özelliği aktif hale getirdiğiniz takdirde ürünleriniz, siz tatil modunu tekrar kapatıncaya kadar satıştan kaldırılacaktır.  

‘BebeCruz’, oldukça geniş bir kategoride uygun fiyatlı ikinci el ürünlere ulaşma ve bu ürünleri satma imkanı tanıyor. Bebeklerin gelişim süreci hızlı olduğu için alınan pek çok kıyafetin veya eşyanın kullanılabileceği süre de kısıtlı oluyor. Bu nedenle, bu tip ürünlerin satışının gerçekleştirilebileceği güvenilir bir portal olması da oldukça önemli hale geliyor. Dolayısıyla ‘BebeCruz’, yeni doğum yapan veya çocuğunun küçülen kıyafetlerini değerlendirmek isteyen ebeveynler için bir mobil fırsat olma niteliği taşıyor. Uygulamada yapılan işlemler sırasında sayfaların geç açılması ve sürekli hata vermesi ise ‘BebeCruz’un dezavantajları arasında yer alıyor. Kullanıcılar, bu nedenle uygulamadan çok sık çıkış yapmak durumunda kalabiliyor. Özellikle alışveriş veya satış işlemlerinde, bu tip hatalar kullanıcıların yorulmasına neden olabiliyor. 

BebeCruz uygulamasını Play Store ve App Storedan indirebilirsiniz.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir:

Netflix’in Yeni Türk Dizisi 50m2’nin Tanıtım Videosu Yayınlandı

Metacritic 2020’nin En Kötü Filmlerini Açıkladı

Honor, Yeni Dizüstü Bilgisayar Modellerinde ‘Windows 10’ İşletim Sistemi Kullanacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR