Okuma Süresi
1 dakika

Huawei 5 Aralıkta hem NovA 6 5G’yi tanıtacak hem de iddialara göre tüketicilere farklı bir telefon sunacak. 5 Aralık günü aynı zamanda Nokia’nın yeni telefonu HMD Global kullanıcılara tanıtılacak.

Huawei’nin yeni telefonu Nova 6 SE adlı bir telefonun da görüntüleri ve teknik özellikleri paylaşıldı. Ancak cihazın en dikkat çeken kısmı tasarım açısından iPhone 11Pro’ya oldukça benzemesi oldu. Hem Huawei Club hem de Teme adlı kullanıcılar tarafından Twitter’dan paylaşılan yeni telefonun fotoğrafları şu an için sızıntı olarak değerlendirilebilir. Ancak her iki hesapta Huawei ve Honor ile ilgili isabetli sızıntılarıyla biliniyor.

Huawei Nova 6 SE isminde SE eki bulunan ikinci Huawei cihazı olacak. İsminde SE eki bulunan ilk cihaz 2018 yılında piyasaya sürülen Huawei Mate SE idi. Ancak cihaz daha sonra Honor 7X aldı. SE ismini ilk kullanan firma ise Apple. 2016 yılında iPhone SE ile Apple, bu ismi telefonunda kullanan ilk marka olmuştu.

Huawei Apple’da SE takısını aldığı gibi bir de cihazın tasarımı almış durumda gözüküyor. Cihazın tasarımı iPhone 11 Pro’ya oldukça benziyor. Cihazın iPhone 11 Pro’dan farkı ise arkada 4 kameranın olması ve flash ışığının kameralardan ayrı konumlandırılmış olması.

Cihazın ön ekranına geldiğimizde ise sol üstte bir kamera deliğinin mevcut olduğu görülüyor. Yüksek oranla LCD ekranlı olacak telefonun yan tarafında ise parmak izi sensörü yer alıyor. Aynı zamanda bu sensör açma kapama düğmesi olarak da kullanılıyor.

Huawei’in yeni Nova 6 akıllı telefonu Kirin 810 işlemci ile kullanıcı karşısına çıkması bekleniyor. Ortalama bir telefon geleceğinin habercisi de bu işlemci. Cihazın bilinen teknik ve tasarım özellikleri bu şekilde.

Edinilen bilgiler şu an için sızıntı durumunda çünkü Huawei konuyla alakalı resmi bir açıklamada bulunmadı. İlerleyen günlerde resmi olarak tanıtılacak telefonla alakalı detaylı bilgiye sahip olunacağı düşünülüyor.