Oppo CybeReal AR Uygulaması

Oppo CybeReal AR uygulaması, şirketin Çin’deki amiral mağazalarında kullanıma açıldı. Yapay zeka ile desteklenen artırılmış gerçeklik uygulamasının, akıllı telefon görüntüsünden mekansal bilgileri akıllı bir şekilde çıkararak profesyonel tarama ekipmanı ihtiyacını azalttığı ifade edildi. 

Geçen yıl ‘INNO Day’ etkinliğinde tanıtılan Oppo CybeReal AR uygulaması, şirketin Çin’deki amiral mağazalarına geldi. Yapay zeka motorunu benimseyerek artırılmış gerçekliği bir üst seviyeye yükselttiğine işaret eden şirket, yapay zeka ve artırılmış gerçeklik (AR) kombinasyonunu artırılmış gerçeklik teknolojisinin toplu olarak benimsenmesi için en uygun yol olarak gördüğünü dile getirdi.  

Aktarılan detaylara göre; güncel olarak Oppo Beijing Wukesong ve Guangzhou Zhengjia Plaza amiral mağazalarındaki ziyaretçiler, CybeReal’i kullanarak gökyüzünden ellerine inen 4 metre uzunluğundaki ‘Find X3 Pro’ ile etkileşime girebiliyor ve canlı fotoğraflardan oluşan bir duvarın yavaşça açılmasını sağlayabiliyor. Hans Zimmer’ın Find X3 Serisi için bestelediği ‘Colorful Future‘ fon müziği arka planda çalarak ziyaretçilerin önünde duvar bir parşömen gibi yavaşça açılıyor. 

Oppo CybeReal AR Uygulaması

Sürekli gelişen bir yapay zeka motoru tarafından desteklenen uygulama ayrıca, büyük amiral mağazaların iç mekanlarını birkaç saat içinde 3 boyutlu örneklere dönüştürebiliyor. Altta yatan yapay zeka platformu, saatte 12 bin taranmış görüntüyü işleyebiliyor. İç mekanlar tarandıktan sonra, uygulama kısa sürede hassas ve gerçek zamanlı 3D rekonstrüksiyonu destekliyor. Oppo’nun AR düzenleme aracıyla, çalışanlar da daha heyecan verici bir artırılmış gerçeklik ortamı yaratmak için istedikleri zaman AR içerik malzemelerini düzenleyebiliyor. 

Oppo tarafından geliştirilen CybeReal teknolojisi, bu yılın Ekim ayında da yarışmaya katılacak

Oppo CybeReal

Diğer yandan; Oppo’nun tescilli ‘RLOCS (Gözlem Kısıtlamalarıyla Erişim ve Yerelleştirme)’ görsel konumlandırma algoritması, iç mekan konumlandırmayı santimetre düzeyinde doğruluyor. ‘Akıllı Algılama ve Etkileşim’ departmanındaki teknoloji ekibi tarafından geliştirilen algoritmanın, akademik olarak geniş çapta kabul gördüğü belirtiliyor. “2020 European Conference on Computer Vision (ECCV)” ve “Computer Vision and Pattern Recognition Conference (CVPR 2020)”da ekibin, ‘Uzun Vadeli Yerelleştirme’ kategorisinde iki ikincilik ödülü kazandığı biliniyor. 

Paylaşılan diğer bilgilere göre; Oppo tarafından geliştirilen CybeReal teknolojisi, bu yılın Ekim ayında da ‘International Conference on Computer Vision (ICCV)’da yarışmaya katılacak. Uzun vadede şirket; artırılmış gerçeklik ile ilgili donanım, yazılım ve hizmetlerin hala büyük ölçüde kullanılmayan dünyasına daha derin bir yolculuk yapmayı ve bu teknolojileri tüm endüstriler için daha erişilebilir hale getirmeyi hedefleyecek.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Oppo, Çevresel Derecelendirme Programı’na Katılan İlk Markalardan Biri Oldu 

Orta Segmentin İddialı Telefonu OPPO K9 5G Tanıtıldı!

Saydam Kapaklı Tasarımı ve Yüksek Ses Kalitesiyle Gelen OPPO Enco Air Uygun Fiyatıyla Türkiye’de Satışa Çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz