içişleri bakanlığı coronavirüs tedbirleri
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine yeni bir ‘ Coronavirüs Tedbirleri ‘ konulu ek bir genelde daha gönderdi.

İçişleri Bakanlığı’nın dün gece yapmış olduğu açıklama ile, 81 İl Valiliğine Coronavirüs Tedbirleri sebebiyle genelde gönderildiği öğrenilmişti. Dün akşam gönderilen genelgede; bar, gece kulüplerinin faaliyetlerinin 16 Mart saat 10.00 itibariyle geçici süreliğine durdurulacağı belirtilmişti. İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine az önce ise yeni bir genelge daha gönderdi.

İçişleri Bakanlığı’nın göndermiş olduğu yeni genelgeye göre, bugün saat 24.00 itibariyle tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları,  her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulacak.

Türkiye’de vaka sayısı 4 günde 18’e çıktı!

Türkiye’de de coronavirüs vaka sayısı 4 gün içerisinde 18’e çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün akşam en son açıkladığı bilgilere göre: Coronavirüs tespit edilen hastaların yedisinin Avrupa’dan, üçünün ise ABD’den geldiği aktarıldı. Tespit edilen yeni iki vakanın ise yine Türkiye’de tespit edilen ilk coronavirüs hastasının yakınlarından olduğu bilgisi paylaşıldı. 

İçişleri Bakanlığı dün gece pavyon, diskotek ve barların Coronavirüs Tedbirleri nedeniyle geçici süre ile kapatılacağını açıklamıştı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı ise coronavirüsün Trükiye’de yayılmasını engelleyebilmek adına bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamaya göre, Umre seyahatinden dönen vatandaşların Ankara ve Konya’daki öğrenci yurtlarında 14 gün boyunda gözlem altında tutulacağı açıklandı. Yine dün akşam İçişleri Bakanlığı’nın yapmış olduğu resmi bir açıklamayla, Coronavirüs salgını nedeniyle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin faaliyetlerinin 16 Mart saat 10.00 itibariyle geçici süreliğine durdurulacağı belirtilmişti.

HAKSIZ FİYAT ARTIŞI ŞİKAYET BİLDİRİMİ NASIL YAPILIR? HFA-bildirim Uygulaması

OKULLAR TATİL, MAÇLAR SEYİRCİSİZ, MARKETLER TALAN! – DigiToll #6

Diyanet İşleri’nden, Coronavirüs sonrası camilerde namaz ile ilgili ilk açıklama geldi!