Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Meta Connect 2022 etkinliğinde kullanıcıların beğenisine sunulan Sanal ve Artırılmış gerçeklik gözlüğü Meta Quest Pro, ilk sahiplerine ulaştı. Geri bildirimler, cihazın hayal kırıklığı yarattığına işaret etti.

Mark Zuckerberg’in kurucusu olduğu Facebook, girişimlerine devam etmiş ve geçtiğimiz yıl düzenlenen etkinlikte isminin Meta olarak değiştiğini duyurmuştu. Instagram’ı da çatısı altına alan Facebook, artık her iki sosyal medya şirketi için bir çatı oluşturmak ve bünyesine yeni markaları da katabilmek için ismini Meta olarak değiştirmişti.

Geçtiğimiz yıl düzenlediği etkinlikte yeni ismini duyuran şirket, bu yıl düzenlediği Meta Connect 2022 etkinliğinde ise Meta Quest Pro isimli sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) başlığını tanıttı. Kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran ürün, öyle görünüyor ki hayal kırıklığı yarattı.

Kullanıcılar Ürünü İade Etmek İstiyor!

Meta Connect 2022 etkinliğinin sonuna doğru sahneye dönen Mark Zuckerberg, yeni Quest Pro VR başlığını tanıtmıştı. Zuckerberg, Quest Pro’nun, önceki seri ürünlere göre çok daha kapsamlı özellikler içerdiğini açıklamıştı. Ancak ürünle ilgili sosyal medya yorumları, durumun tam da aksine olduğunu gösterdi.

25 Ekim’de siparişlere açılan ürün, ilk kullanıcılarına ulaştı. Hatta kullanıcıların kullanıp yorumlayabileceği kadar da zaman geçti. Paylaşımlar genel olarak “Quest Pro berbat” ve “ Quest Pro’yu İade Etme” gibi başlıklar altında toplandı.

Özelliklere Bakılırsa Cihaz Devrim Niteliğindeydi

Meta’nın yeni sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik gözlüğü Quest Pro, gücünü Qualcomm partnerliği neticesinde ortaya çıkan Snapdragon XR2+ işlemciden alıyor. Ek olarak, hem cihazın hem de kontrolcülerin üzerinde çok sayıda kamera ve 360 derece algılama sensörleri bulunuyor. Panel tarafında ise, yüzde 75 daha yüksek kontrast sunan ve inç başına düşen piksel sayısında yüzde 37 iyileştirmeyle karşımıza çıkan LCD ekran yer alıyor.

Kullanıcıyı takip ederek, tepkilerini eş zamanlı olarak meta ortamına aktarma görevini üstlenen cihazın diğer teknik özellikleri ise şu şekilde:

  • İşlemci: Snapdragon XR2,
  • Ekran: İki adet 1800×1920 ppe (göz başına piksel) LCD,
  • Bellek: 12 GB RAM,
  • Depolama: 256 GB hafıza,
  • Fiyat: 1.499 dolar,
  • Hareket izleme kameraları ve sensörleri,
  • Şarj edilebilir, sensörlü kontrolcüler.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz